Dodoties ar līzingā pirktu transportlīdzekli uz Krieviju, var nākties maksāt tūkstošus

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Šā gada vasarā Krievija ieviesa atvieglotu vīzu režīmu tiem, kas vēlas apciemot Kaļiņingradu. Jā, lai gan iebraukt šajā Krievijas daļā tagad ir vieglāk, ir vairākas birokrātiskas nianses, ko der ņemt vērā, lai uz robežas negaidītu nepatīkams pārsteigums.

Ja Latvijas un Lietuvas robežas šķērsošana problēmas nesagādā, tad robeža starp Lietuvu un Kaļiņingradu ir pavisam cits stāsts. Kā raidījumam 4.studija atklāj motobraucēji Kārlis Smiltens un Mārtiņš Labāns, viss sākas ar noteiktu kārtību, kāda ir pie robežas. Pirmkārt, visiem braucējiem akurāti jāsastājas pa divi, nedrīkst lietot telefonu un arī smieties ir aizliegts. Tā paiet krietns laiks iekams iespējams iebraukt robežas zonā, bet kopumā šiem motobraucējiem robežas šķērsošana prasījusi ap piecām stundām.

Tālākais process ietver pasu kontroli, elektroniskās vīzas kontroli un dokumentus, kas jāaizpilda turpat uz vietas. Tomēr tas būtu sīkums, jo krietni vien lielāki pārsteigumi vairāku tūkstošu eiro apmērā iespējami, ja transportlīdzeklis (motocikls, automašīna, piekabe) iegādāts līzingā. 

Kā raidījumā stāsta Mārtiņš Labāns, vēl Rīgā esot, Swedbank darbinieks brīdinājis, ka labāk tomēr nebraukt ar līzingā iegādātu motociklu, jo var gadīties, ka uz Krievijas robežas nāksies maksāt vairākus tūkstošus eiro lielu drošības naudu. To gan pēc tam varasiestādes atgriežot, taču jau rubļos un Krievijā atvērtā bankas kontā. Swedbank mediju attiecību vadītājs Jānis Krops 4.studijai apstiprināja, ka kādam Latvijas pilsonim ceļojums uz Krieviju nudien beidzies pie robežas, jo viņam pieprasīts skaidrā naudā samaksāt 50% no līzingā iegādātā 30 000 eiro vērtā Harley-Davidson motocikla cenas. 

Nobeigumā 4.studija atgādina, ka atvieglotais vīzu režīms, kas jau darbojas Kaļiņingradā, no 1.oktobra stāsies spēkā arī Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā. Šā iemesla dēļ 4.studijas uzrunātie motobraucēji iesaka atrast kādu, kurš uz Krieviju ir braucis nesen un varētu pastāstīt, kāda ir šā brīža situācija. Bet, protams, vislabāk par situāciju painteresēties Krievijas vēstniecībā.

Uz augšu
Back