Zakerbergs noraida "Facebook" saskaldīšanu vairākos mazākos uzņēmumos

Sociālā tīkla uzņēmuma "Facebook" vadītājs Marks Zakerbergs FOTO: AP/Scanpix

Sociālā tīkla uzņēmuma "Facebook" vadītājs Marks Zakerbergs ceturtdien tikās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu un Kongresa augšpalātas Senāta locekļiem, bet noraidīja aicinājumus sadalīt "Facebook" vairākos uzņēmumos.

Zakerberga vizīte notika laikā, kad "Facebook" saskaras ar daudzām regulatoriskām un juridiskām problēmām tādos jautājumos kā konkurence, digitālais privātums, cenzūra un atklātība politiskās reklāmās.

"Facebook" preses sekretārs sacīja, ka sarunas daļēji fokusējās uz interneta regulējumu nākotnē.

Demokrātu senators Marks Vorners, kurš ir viens no vadošajiem ASV likumdevējiem digitālās drošības jomā, lika saprast, ka Zakerbergs tika lielā mērā uzklausīts.

Republikāņu senators Džošs Holijs, kurš ir izteikts “Facebook” kritizētājs, sacīja, ka viņš arī pēc "vaļsirdīgas sarunas" ar Zakerbergu vēl ir nobažījies.

"Es viņu izaicināju izdarīt divas lietas, lai parādītu, ka FB ir nopietna attieksme pret objektivitāti, privātumu un konkurenci. 1) Pārdot "WhatsApp" un "Instagram"; 2) Pakļauties neatkarīgam, trešās puses veiktam auditam cenzūras jomā," tvītoja Holijs. "Viņš pateica "nē" abiem [priekšlikumiem].”

Tramps ceturtdienas vakarā ievietoja fotogrāfiju "Facebook" un tviterī, kurā viņš redzams sarokojoties ar Zakerbergu, bet neminēja viņu sarunas detaļas.

"Jauka tikšanās ar "Facebook" Marku Zakerbergu šodien Ovālajā kabinetā," rakstīja prezidents.

Tiešsaistes tīkla lietotne "WhatsApp" viedtālruņiem un tiešsaistes mobilais fotogrāfiju un video koplietošanas un sociālā tīkla pakalpojums "Instagram" ir daļa no uzņēmuma "Facebook" plašā pakalpojumu klāsta, kas to padarīja par globālu interneta milzi, bet arī radīja bažas par konkurenci, datu vākšanu un digitālo kontroli.

Vorners sacīja, ka viņš nebija gatavs aicināt uz "Facebook" sadalīšanu.

"Es vēl nepiekrītu dažiem maniem draugiem, kuri grib tieši pievērsties sadalīšanai," Vorners paziņoja telekanālam "Fox Business Network".

"Es esmu nobažījies. Tās ir globālas kompānijas, un es negribu nodot vadību Ķīnas uzņēmumiem," viņš piebilda.

"Bet es tiešām domāju, ka mums vajag daudz vairāk atklātības. Mums ir vajadzīga privātuma tiesību aizsardzība. Mums vajag palielināt konkurenci."

ASV regulatori jūlijā noteica uzņēmumam "Facebook" piecu miljardu ASV dolāru sodu par datu privātuma pārkāpumiem.

"Facebook", "Google" un "Twitter" vadības pārstāvji trešdien Senāta komisijā atbildēja uz jautājumiem par "digitālu atbildību" interneta vardarbības un ekstrēmisma apstākļos.

Uz augšu
Back