S, 13.08.2022.

Par PSRS karoga izmantošanu 9.maija pasākumos tiesas piemērojušas brīdinājumus un naudas sodu

LETA
Par PSRS karoga izmantošanu 9.maija pasākumos tiesas piemērojušas brīdinājumus un naudas sodu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Uzvaras parkā pie pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem notiek Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai - Uzvaras svētkiem veltīts pasākums.
Uzvaras parkā pie pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem notiek Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai - Uzvaras svētkiem veltīts pasākums. Foto: Evija Trifanova/LETA

Par PSRS karoga izmantošanu šā gada 9.maija pasākumos Rīgā un Daugavpilī tiesas divos gadījumos ir piemērojušas brīdinājumu, bet vienā gadījumā - 50 eiro lielu naudas sodu, lasāms aģentūras LETA apkopotajos anonimizētajos tiesas spriedumos.

Attiecīgi Daugavpils tiesa, izskatot divus pārkāpumus, kas notika šī gada 9.maijā, abos gadījumos nolēma vainīgajiem piemērot administratīvo sodu - brīdinājums. Vienam no vīriešiem PSRS karogs bija piestiprināts pie motocikla, ar kuru viņš brauca gājienā, savukārt otrs karogu bija nesis rokās.

Turpretim Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa piemēroja 50 eiro naudas sodu kādam vīrietim, kurš 9.maija pasākumā pie tā dēvētā Uzvaras pieminekļa atradies ar t-kreklu, uz kura uzdrukāta PSRS simbolika, proti, sirpis un āmurs. Šis vīrietis policistiem skaidrojis, ka kreklu uzvilcis tādēļ, ka viņam esot bijusi "nostalģija pēc vecajiem laikiem".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu