"Rīgas satiksmē" lielākie korupcijas riski ir valdes locekļu un struktūrvienību vadītāju amatos

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

SIA "Rīgas satiksmē" vislielākie korupcijas riski ir valdes locekļu, struktūrvienību vadītāju un citos augstos amatos, pēc 406 amatu izvērtēšanas secinājusi paša uzņēmuma izveidota darba grupa.

Kā pastāstīja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis, lai pastiprinātu korupcijas risku novēršanu, "Rīgas satiksmes" pagaidu valde aprīlī izveidoja darba grupu, ar mērķi izvērtēt, kuri uzņēmuma amati un procesi satur vislielākos korupcijas riskus.

Darba grupā strādāja pārstāvji no Risku vadības, Kvalitātes pārvaldības, Iekšējā audita, Ekonomikas, Personāla pārvaldības un Juridiskās daļas.

Darba grupa pabeigusi vērtēt to, kuri uzņēmuma amati satur vislielākos korupcijas riskus.

Kopumā izvērtēti 406 amati un rezultāti rāda, ka līdzīgi kā citos lielos uzņēmumos, vislielākie korupcijas draudi ir tādiem amatiem kā valdes locekļi, struktūrvienību vadītāji, darbinieki, kuri pieņem lēmumus par finansēm un tamlīdzīgi, teica Zaķis.

Kopumā darba grupa atbilstoši Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izstrādātajām vadlīnijām izvērtēja visus "Rīgas satiksmē" pārstāvētos amatus un viņu speciālās funkcijas, kā arī ar tiem saistītos amatu pienākumus. 

"Darba grupa izvērtējumu ir iesniegusi izskatīšanai valdē, uz kā pamata nākotnē ir jānodrošina darbinieku apmācības atbilstoši amatu risku vērtējumam, kā arī jāsagatavo Pretkorupcijas pasākumu plāns," informēja uzņēmumā.

Uz augšu
Back