Viņa skatījumā, Latvijā drīzāk trūkst nevis speciālistu, kas varētu profesionāli palīdzēt pusaudžiem tikt galā ar depresiju un domām par pašnāvību, bet gan "apzināti veidoti pakalpojumi". "Trūkst gan pieejamības, gan metodoloģijas, gan konkrēti veidotu pakalpojumu, jo grūtības, ar kurām saskaras pusaudži, ir ļoti sarežģītas un daudzslāņainas, tāpēc viens speciālists nekad nevarēs palīdzēt. To mēs redzam gan no Latvijas, gan pasaules prakses, ka reālais veids, kā palīdzēt, ir strādājot komandās - pietiekami daudz speciālistiem vienuviet," norādīja Konstantinovs.
Kā ziņots, trešdien plkst.11 Rīgā, Aleksandra Čaka ielā 83/85, tiks atklātas Bērnu slimnīcas fonda izveidotā Pusaudžu resursu centra jaunās telpas, informēja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.
Pasākumā arī informēs par tikko sākto atbalsta programmu jauniešiem depresijas un pašnāvību riska mazināšanai. Tāpat pasākuma laikā Pusaudžu resursu centra jaunieši demonstrēs vēlamo pašnāvības riska situācijas vadību, ko var veikt ikviens cilvēks, kurš vēlas palīdzēt līdzcilvēkam, ja pastāv pašnāvības risks.
Pateicoties Veselības ministrijas finansējumam un sadarbībai ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, Pusaudžu resursu centrā pieejamais atbalsts kļūst plašāks, un jau no šī gada 1.oktobra pusaudži bez maksas var saņemt profesionālu, pierādījumos balstītu palīdzību Garastāvokļa traucējumu programmas ietvaros, teica Dambiņa.
Centra atklāšanā piedalīsies un vairāk par jauno pakalpojumu pusaudžiem pastāstīs Veselības ministre Ilze Viņķele (AP), Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa, Pusaudžu resursu centra klīniskais vadītājs Konstantinovs, kā arī Bērnu slimnīcas Psihiatrijas klīnikas vadītājs Ņikita Bezborodovs.