Sīrijas kurdu spēki atguvuši svarīgo Rāselainas pilsētu

FOTO: NAZEER AL-KHATIB/AFP

Sīrijas kurdu spēki atguvuši svarīgo Rāselainas pilsētu pie Turcijas robežas, par kuras ieņemšanu sestdien bija paziņojusi Ankara, svētdien vēsta Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija "Syrian Observatory for Human Rights".

Kurdu vadītajiem Sīrijas Demokrātiskajiem spēkiem (SDF) izdevies pārņemt savā kontrolē lielāko daļu robežpilsētas, kas nodrošina kontroli pār nozīmīgiem satiksmes un piegādes ceļiem.

Kurdu pretuzbrukumā zaudējuši dzīvību 17 Turcijas sabiedrotie, tikmēr pašu kurdu pusē ir četri kritušie.

Kā ziņots, Turcija trešdien sāka plašu uzbrukumu kurdu kontrolētajām teritorijām Sīrijas ziemeļaustrumos, vispirms veicot intensīvu bombardēšanu un tad izvēršot sauszemes spēku ofensīvu, kas kļuvis iespējams pēc tam, kad šo apvidu pameta tur dislocētie ASV spēki.

Kurdu vadītajiem spēkiem kā ASV sabiedrotajiem Sīrijā bijusi izšķiroša loma uzvarās pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts", un šajā karā krituši aptuveni 10 000 kurdu spēku karotāju.

Savukārt Ankara apgalvo, ka SDF saistīta ar Turcijā aizliegto kurdu bruņoto grupējumu "Kurdistānas strādnieku partija" (PKK).

Kā norāda SDF, Amerikas Savienotajām Valstīm "jāuzņemas morālā atbildība" un jāslēdz gaisa telpa Sīrijas ziemeļos Turcijas lidmašīnām, taču vienlaikus kurdi nevēlas, ka amerikāņi "sūtītu savus karavīrus uz priekšējām līnijām un pakļautu briesmām viņu dzīvību."

Turcijas operācija izpelnījusies rietumvalstu un arābu valstu nosodījumu un Vašingtona pat piedraudējusi Ankarai ar sankcijām, bet Turcija šo kritiku nosaukusi par "melno propagandu".

Uz augšu
Back