Merkele aicina Turciju nekavējoties izbeigt militāro operāciju Sīrijā

Angela Merkele FOTO: AFP/LETA

Vācijas kanclere Angela Merkele svētdien telefonsarunā ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu aicinājusi Ankaru nekavējoties izbeigt militāro operāciju Sīrijā, paziņojusi Vācijas valdības pārstāve.

Pēc viņas teiktā, neraugoties uz Turcijas likumīgajām drošības interesēm, šī operācija draud destabilizēt reģionu, likt lielai daļai tā iedzīvotāju pamest mājas un ļaut džihādistu grupējumam "Islāma valsts" atgūt spēkus.

Tikmēr Vācijas politologs un eksperts Turcijas jautājumos Buraks Čopurs brīdinājis, ka gadījumā, ja situācija netiks atrisināta mierīgā ceļā, attiecības starp turku un kurdu izcelsmes Vācijas iedzīvotājiem var krasi saasināties.

"Mēs sēžam uz pulvera mucas," viņš norādījis. "Kurdu jautājums un neatrisinātais identitātes konflikts Turcijā migrācijas ceļā ienācis arī Vācijā."

Tiek lēsts, ka Vācijā dzīvo aptuveni 1,2 miljoni kurdu un viņu pēcteču, un lielākā daļa no viņiem noskaņoti ļoti negatīvi pret Turcijas ofensīvu Sīrijā, kuras mērķis ir padzīt kurdu kaujiniekus no robežas un izveidot pierobežā "drošības zonu", kurp repatriēt sīriešu bēgļus.

Daudzi Vācijas kurdi pēdējās dienās piedalījušies protesta akcijās pret Ankaras sākto operāciju, paužot bažas par savu tuvinieku likteni Sīrijas ziemeļos, savukārt lielākā daļa Vācijas turku kopienas šo iebrukumu atbalsta.

Kā ziņots, Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss iepriekš paziņoja, ka viņa valsts aptur ieroču pārdošanu Turcijai, jo tie var tikt izmantoti karā pret kurdu kaujiniekiem Sīrijas ziemeļaustrumos.

Kurdu vadītajiem spēkiem kā ASV sabiedrotajiem Sīrijā bijusi izšķiroša loma uzvarās pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts", un šajā karā krituši aptuveni 10 000 kurdu spēku karotāju, savukārt Ankara apgalvo, ka Sīrijas kurdu spēki saistīti ar Turcijā aizliegto kurdu bruņoto grupējumu "Kurdistānas strādnieku partija" (PKK).

Kā svētdien paziņojusi Apvienoto Nāciju Organizācija, bēgot no Turcijas ofensīvas, kas piekto dienu turpinās Sīrijā, mājas pametuši jau vismaz 130 000 cilvēku.

Uz augšu
Back