Japānā bojāgājušo skaits taifūnā "Hagibis" pieaudzis līdz teju 70

LETA/AFP
Japānā bojāgājušo skaits taifūnā "Hagibis" pieaudzis līdz teju 70
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: SIPA/Scanpix

Japānā bojāgājušo skaits taifūnā "Hagibis" pieaudzis līdz teju 70, pirmdien pavēstīja raidsabiedrība NHK. Izdzīvojušo meklēšana turpinās.

Pēc vētras, kas sestdien traucās pāri Tokijas reģionam, 15 cilvēki joprojām tiek uzskatīti par pazudušiem.

Vairāk nekā 200 cilvēku taifūnā guvuši ievainojumus, bet glābšanas un dabas katastrofas seku novēršanas darbus kavē plūdi un zemes nogruvumi. 

Gandrīz puse bojāgājušo reģistrēti Mijagi un Fukusimas prefektūrā, kas smagi cieta 2011.gada zemestrīcē, tai sekojošajā cunami un kodolreaktora avārijā.

Taifūns, kura nosaukums filipīniešu valodā nozīmē "ātrums", skāra Honsju salas piekrasti sestdienas rītā kā viena no spēcīgākajām pēdējo gadu laikā Japānā pieredzētākajām viesuļvētrām, vēja ātrumam brāzmās sasniedzot 60 metrus sekundē.

"Hagibis" nodarījis nopietnus postījumus, jo īpaši Japānas ziemeļos un vidienē. Kopumā applūduši 7000 māju, no kurām 800 ir stipri bojātas, liecina NHK aplēses.

Taifūna dēļ nedēļas nogalē Japānā tika nopietni traucēta satiksme. Tika atcelti avioreisi un ierobežota vilcienu satiksme.

Taifūna dēļ tika atceltas arī trīs spēles Pasaules kausā regbijā un aizkavējās pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas 17.posma - Japānas "Grand Prix" - kvalifikācijas braucieni.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu