Sv, 1.10.2023.

Bangladešā par jaunietes aizdedzināšanu 16 cilvēkiem piespriests nāvessods

LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Foto: Reuters/ScanPix

Bangladešā tiesa par musulmaņu skolas audzēknes aizdedzināšanu, kā rezultātā viņa zaudējusi dzīvību, piespriedusi nāvessodu 16 cilvēkiem, arī skolas direktoram, ceturtdien pavēstīja amatpersonas.

Audzēkne direktoru bija apsūdzējusi seksuālā uzmācībā, bet direktora sabiedrotie, cenšoties panākt, ka audzēkne apsūdzības atsauc, viņu skolā aplējuši ar petroleju un aizdedzinājuši. Neatguvusies no savainojumiem, viņa aizgāja no dzīves.

Kā pavēstīja prokurors Hafezs Ahammads, īpašais tribunāls, kas izskata lietas par vardarbību pret sievietēm un bērniem, pieņēmis spriedumu lietā, kurā par Feni, Bangladešas austrumos, notikušo 19 gadus vecās Nusratas Džahanas slepkavību apsūdzēts bija reliģiskās skolas direktors Siradžs ud Davla un viņa līdzzinātāji.

Džahana no dzīves aizgāja 10.aprīlī Dakas slimnīcā piecas dienas pēc tam, kad viņa bija cietusi uzbrukumā skolā.

6.aprīlī - 11 dienas pēc tam, kad Džahana bija ziņojusi policijai, ka skolas direktors viņai vairākkārt nepiedienīgi pieskāries, - divas klasesbiedrenes viņu uzvedušas uz skolas jumta.

Tur nozieguma līdzdalībnieki pieprasījuši, lai viņa sūdzību atsauc. Kad viņa atteikusies to darīt, pieci cilvēki viņu aplējuši ar petroleju un aizdedzinājuši.

Varmākas gribējuši, lai izskatītos, ka jauniete gājusi bojā pašnāvībā, tomēr viņai izdevies aizbēgt un saņemt palīdzību, norādīja policija.

Izmeklētāji noskaidroja, ka slepkavībā iesaistīti 16 cilvēki, un viņiem visiem tika pieprasīts nāvessods.

Slepkavību izplānojis skolas direktors, atrodoties cietumā, kur viņš tika ievietots marta beigās pēc tam, kad jaunietes vecāki bija iesnieguši prasību par seksuālu uzmākšanos.

Džahanas slepkavība Bangladešas sabiedrībā izraisījusi spēcīgu rezonansi, arvien skaļāk izskanot prasībām nopietni vērsties pret seksuālās izmantošanas un uzmācības gadījumiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais