Ziemeļīrijas policija brīdina par "Brexit" izraisītu nekārtību draudiem

FOTO: AFP/SCANPIX

Tāda "Brexit" vienošanās, kas Ziemeļīrijā varētu tikt saprasta, ka tā apdraud Apvienoto Karalisti, var izraisīt nekārtības, brīdinājis Ziemeļīrijas policijas priekšnieks Saimons Bērns.

Kopienās, kas sevi uzskata par lojālām Apvienotajai Karalistei, pastāv potenciāls nekārtībām, sarunā ar britu raidsabiedrību BBC sacīja Bērns.

"Lojālistu kopiena dažkārt ir apliecinājusi, ka tā spēj mobilizēties ātri, izvest ielās lielu cilvēku skaitu un iesaistīties publiskās nekārtībās savu ideju atbalstam," viņš skaidroja.

Ziemeļīrijas Demokrātiskā unionistu partija asi iestājusies pret atsevišķiem Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona panāktās vienošanās elementiem.

Unionisti bažījas, ka priekšlikumi, kuros Ziemeļīrijai paredzēti atsevišķi nosacījumi, stiprinās tās saites ar Īrijas Republiku.

Kā ziņots, Lielbritānijas parlaments sestdien nobalsoja par priekšlikumu, saskaņā ar kuru parlaments nevar apstiprināt premjerministra Borisa Džonsona panākto "Brexit" vienošanos ar Eiropas Savienību, kamēr parlamentā nav pieņemts vienošanās izpildes likums.

Tā kā līdz ar to netika apstiprināta "Brexit" vienošanās, automātiski iedarbojās likums bezvienošanās "Brexit" novēršanai, saskaņā ar kuru premjeram sestdienas vakarā nācās lūgt ES pagarināt "Brexit" termiņu līdz 31.janvārim.

Uz augšu
Back