Pārbaužu dēļ ierobežota satiksme uz pārvada pār Kārļa Ulmaņa gatvi Jūrkalnes ielā

Jūrkalnes ielas satiksmes pārvads pār K.Ulmaņa gatvi

FOTO: Google Maps

Transportbūvju inspekcijas dēļ ierobežota satiksme uz pārvada pār Kārļa Ulmaņa gatvi Jūrkalnes ielā, informēja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Virzienā uz lidostu satiksme tiek nodrošināta pa vienu braukšanas joslu, ir samazināts maksimālais atļautais braukšanas ātrums līdz 30 kilometriem stundā, kā arī jārēķinās ar ierobežojumu transportam, kura masa pārsniedz 30 tonnas.

Satiksmes ierobežojumi nepieciešami, lai varētu veikt pārvada speciālo transportbūves inspekciju. Pārbaudes laikā tiek veikta detalizēta pārvada konstrukciju apsekošana, pārbaudīts tā tehniskais stāvoklis, nestspēja un ekspluatācijas drošība, kā arī radušies defekti un to cēloņi.

Departamentā atgādina, ka visiem tiltiem, satiksmes pārvadiem un tuneļiem reizi piecos gados sertificēti speciālisti veic detalizētu visu konstrukciju apsekošanu, nestspējas aprēķinus, tajās ievērtējot slodzes - pašsvars, ikdienas satiksmes slodze, gājēju slodze, projekta slodze un kustīgo slodžu dinamiskā iedarbība.

Izmantojot izstrādāto tilta konstrukcijas matemātisko modeli, tiek aprēķinātas slodžu darbības ierosinātās piepūles un pārvietojumi un noteikta tilta nestspēja un tās atbilstība normatīvajos aktos noteiktajām slodzēm,

Kopumā Rīgā ir 35 tilti, 60 satiksmes pārvadi un estakādes, 14 gājēju tilti un pārvadi, kā arī 27 tuneļi. Šogad speciālās inspekcijas paredzētas 23 objektiem.

Desmit transportbūves jau ir apsekotas un konstatēts, ka to stāvoklis no nestspējas viedokļa vērtējams kā atbilstošs noteiktajām slodzēm un tos var turpināt ekspluatēt, norāda domē.

Uz augšu