O, 16.08.2022.

ST vērtēs, kad minimālo ienākumu līmenis atzīstams par trūcīgu

TVNET/LETA
ST vērtēs, kad minimālo ienākumu līmenis atzīstams par trūcīgu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ēst gatavošana. Ilustratīvs attēls.
Ēst gatavošana. Ilustratīvs attēls. Foto: EPA-AFI

Pēc tiesībsarga Jura Jansona pieteikuma Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta minimālā ienākumu līmeņa ģimenes vai personas atzīšanai par trūcīgu atbilstību Satversmei, pavēstīja ST pārstāve Ketija Strazda. 

Viņa skaidroja, ka tiesībsargs uzskata, ka Ministru kabineta noteiktais minimālais ienākumu līmenis ģimenes (personas) atzīšanai par trūcīgu neatbilst sociāli atbildīgas valsts principam, nenodrošina cilvēka cieņas aizsardzību un neizpilda no Satversmes 109.panta izrietošo pozitīvo pienākumu valstij sniegt personai tai nepieciešamo sociālo palīdzību. 

Tiesībsargs norādījis, ka trūcīgās ģimenes (personas) statusam atbilstošais minimālais ienākumu līmenis neesot pārskatīts kopš 2011.gada. Tādējādi valsts neesot izpildījusi pienākumu periodiski pārskatīt sociālās aizsardzības līmeni, cenšoties paaugstināt iedzīvotāju dzīves kvalitāti ar maksimāli pieejamiem resursiem. Nepieciešamība pēc sociālā atbalsta pasākumiem esot daudz lielākam Latvijas iedzīvotāju skaitam, nekā to šobrīd pieļauj apstrīdētā norma, skaidrots tiesībsarga pieteikumā tiesai. 

Jau ziņots, ka oktobra sākumā tiesībsargs vērsās ST, lūdzot noteikt, ka esošais garantētais minimālo ienākumu līmenis ir neatbilstošs Satversmes 1. un 109.pantam. Arī pēc šī pieteikuma ST ir ierosinājusi lietu. 

Savukārt 22.oktobrī Jansons vērsās ST par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēra neatbilstību Satversmei.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu