Cilvēkus samulsina veids, kādā izgaismots Rātsnams

TVNET
Cilvēkus samulsina veids, kādā izgaismots Rātsnams
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 64
Foto: Paula Čurkste/LETA

Vairāki cilvēki sociālajos tīklos pauduši izbrīnu par to, kā šogad izgaismota Rīgas dome, uzsverot, ka baltās, sarkanās un zilās krāsas atgādinot Krievijas karoga krāsas.

Taču gaismu spēlē nav atveidots Krievijas karogs, skaidro Rīgas domē: par godu komunisma krišanas 30. gadadienai Rātsnams izgaismots vairāku valstu krāsās.

"Sestdien, 9. novembrī, no plkst. 17.00 līdz plkst. 23.00 notika Rātsnama izgaismošana Vācijas karoga krāsās, bet svētdien, 10. novembrī, no plkst. 17.00 līdz plkst. 23.00 Rīgas domes ēka izgaismota Bulgārijas karoga krāsās par godu komunisma krišanas Austrumeiropā un Centrāleiropā 30. gadadienai.

Pasākuma mērķis ir pievērst jaunās paaudzes uzmanību, tam, kāda bija dzīve komunisma režīma laikos, lai arī viņi iemācītos novērtēt brīvības nozīmi un tās trauslumu.

Godinot komunisma krišanas gadadienas citās valstīs, Rātsnams 23. oktobrī tika izgaismots Ungārijas karogu krāsās.

Savukārt 17. novembrī tas tiks izgaismots Čehijas un Slovākijas un 16. decembrī – Rumānijas karoga krāsās.

Pasākuma iniciatīva ir radusies Čehijas galvaspilsētā Prāgā, kur ik gadu tiek atzīmēta Samta revolūcijas gadadiena. Vienlaikus čehi ir vēlējušies pievērst visas Eiropas uzmanību un kopīgi rīkoties, lai atzīmētu šo notikumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais