Homoseksuālu pingvīnu pāris no kaimiņiem nozog olu un ņemas to perēt

TVNET
Homoseksuālu pingvīnu pāris no kaimiņiem nozog olu un ņemas to perēt
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Geju pingvīnu pāris Berlīnes zoodārzā.
Geju pingvīnu pāris Berlīnes zoodārzā. Foto: EPA/Scanpix

Nīderlandes zoodārzā mīt homoseksuālu pingvīnu pāris, kuriem acīmredzamu iemeslu dēļ savus pēcnācējus radīt nav iespējams, tāpēc nerātnie pingvīni olu nozaguši no cita pingvīnu pāra.

Abi Āfrikas pingvīnu tēviņi olu bija nozaguši no netālu esošās ligzdas un vienā mierā to turpināja perēt. Perēšanas sezona zoodārza pingvīnu komūnā jau ir sākusies, tāpēc abi pingvīnu tēviņiem nekas cits neatlika, kā sagaidīt īsto brīdi un nolaupīt olu no kaimiņu heteroseksuālā pingvīnu pāra.

Kā vēstīts Nīderlandes medijos, daži no pingvīniem zoodārzā savas atvases jau ir izperējuši, tāpēc zoodārza darbinieki ļoti rūpīgi novēro tēviņu pāri, kas rūpējas par svešo olu. Tiesa, pastāv liela iespēja, ka pingvīnu sapnis kļūt par vecākiem var nepiepildīties, jo, iespējams, laupītā ola nav apaugļota.

Pirms šī pingvīnu pāra darbībām, homoseksuāli pingvīni pasaules zoodārzos jau iepriekš ir pievērsuši savu uzmanību. Piemēram, Rojs un Silo – pingvīnu tēviņu pāris, kurš mīt Centrālparka zoodārzā Ņujorkā, - kopdzīvē pavadīja sešus gadus. Savukārt pingvīnu tēviņi Skips un Pings apzināti kļuva par pāri Berlīnes zoodārzā, bet Svens un Medžiks viens otru par savu dzīvesbiedru atzina Sidenjā.

Visi trīs viendzimuma pāri perēja olas. Roja un Silo atvase izšķīlās 2004. gadā, bet Svena un Medžika – 2018. gada 19. oktobrī. Skipam un Pingam nepaveicās, jo izrādījās, ka viņu ola nebija apaugļota.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu