C, 28.09.2023.

"Man ir jautājums Krievijas draugiem - kāpēc?" Serbijas prezidents "neizpratnē" par spiegošanu

TVNET/LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4
Serbijas prezidents Aleksandrs Vučičs
Serbijas prezidents Aleksandrs Vučičs Foto: EPA/Scanpix

Serbijas prezidents Aleksandrs Vučičs ceturtdien paziņoja, ka viņš ir neizpratnē par Krievijas spiegošanas aktivitātēm valstī, taču tas neizmainīs Belgradas draudzīgo attieksmi pret Maskavu.

17.novembrī vietnē "YouTube" tika ievietots video, kurā Krievijas militārā izlūkdienesta aģents nofilmēts dodam naudu augsta ranga Serbijas drošības dienesta amatpersonai.

"Man ir tikai viens jautājums mūsu Krievijas draugiem: "Kāpēc?"," preses konferencē pēc Nacionālās drošības padomes sēdes pavēstīja Vučičs.

"Serbija ir vienīgā valsts, kas nav noteikusi sankcijas Krievijai un nekad nav balsojusi pret to, Serbija nekad nav apdraudējusi draudzību ar Krieviju."

Vučičs ceturtdien pirms padomes sēdes tikās ar Krievijas vēstnieku Bočanu Harčenko.

Pēc Vučiča teiktā, incidents bijis atsevišķs gadījums un ka Serbija ir daudzu valstu izlūkdienestu mērķis. Viņš pavēstīja, ka valdībai ir zināms par Austrijas, Vācijas un Bulgārijas izlūkdienestu aktivitātēm Serbijā.

Viņš sacīja, ka nofilmētā aģentu tikšanās notikusi pagājušā gada 24.decembrī un Krievijas aģents vairs nav Serbijā. Video redzams Krievijas vēstniecības militārā atašeja palīgs pulkvedis Georgijs Klebans un atvaļināts Serbijas armijas apakšpulkvedis "Z.K.", paziņoja Vučičs.

Vienlaikus viņš pauda pārliecību, ka Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nav zināms par Klebana aktivitātēm Serbijā.

Vučičam paredzēts 4.decembrī doties vizītē uz Maskavu un tikties ar Putinu.

Serbijas aizsardzības ministrs Aleksandrs Vulins pirms tam pavēstīja, ka "situācijas ir ļoti nopietna". Viņš pieļāva, ka lieta ir saistīta ar Serbijas lēmumu palikt militāri neitrālai, lai gan vairums Balkānu valstu pievienojas NATO.

Serbija ir viens no retajiem Krievijas sabiedrotajiem Eiropā, tā ir solījusi neiestāties NATO un atteikusies pievienoties Rietumu sankcijām pret Maskavu par tās agresiju pret Ukrainu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais