Zemestrīce Albānijā prasījusi vismaz 22 cilvēku dzīvības

TVNET/LETA/Reuters
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Albāniju otrdien satricinājusi spēcīgākā zemestrīce pēdējās desmitgadēs, laupot dzīvību vismaz 22 cilvēkiem, paziņoja Aizsardzības ministrija.

Vēl aptuveni 600 cilvēki ir ievainoti un sabrukušas vairākas ēkas.

6,4 magnitūdu zemestrīce satricināja Albāniju īsi pirms plkst.4 (plkst.5 pēc Latvijas laika), liecina ASV Ģeoloģijas dienesta (USGS) dati. Savukārt Eiropas Vidusjūras seismoloģijas centrs ziņoja, ka zemestrīce notikusi plkst.3.45 pēc vietējā laika (plkst.4.45 pēc Latvijas laika).

Zemestrīcei sekoja vairāki pēcgrūdieni, un varasiestādes aicinājušas cilvēkus zemestrīces visvairāk skartos rajonos vēl neatgriezties mājās.

Tā ir otra spēcīgākā zemestrīce, kas satricinājusi šo reģionu pēdējo divu mēnešu laikā.

Zemestrīces epicentrs atradās 30 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Albānijas galvaspilsētas Tirānas aptuveni 20 kilometru dziļumā. Vissmagāk tā satricināja Duresi reģionu.

Albānijas prezidents Ilirs Meta atzinis, ka situācija Sumanē, zemestrīces epicentra tuvumā, ir ļoti dramatiska.

"Tiek pielikti visi pūliņi, lai dabūtu cilvēkus ārā no drupām," sacīja Meta.

Ostas pilsētā Duresi no drupām izvilkti 12 cilvēku līķi. Pilsētā sabrukušas divas viesnīcas un 18 stāvu debesskrāpis, kā arō nopietni bojātas vairākas citas ēkas, ziņoja Albānijas Aizsardzības ministrija.

Sabrūkot ēkām, vēl pieci cilvēki zaudējuši dzīvību Sumanē, bet Kurbinā gājuši bojā divi cilvēki.

Glābšanas darbos iesaistīta armija. Uz Duresi un Sumani, kur cilvēki joprojām iesprostoti zem drupām, nosūtīti aptuveni 300 karavīri, ziņoja Aizsardzības ministrija.

Glābšanas darbos palīdz arī aptuveni 1900 policisti. Palīdzību sniedza arī citas Eiropas valstis, tostarp glābēju vienības no Itālijas, Grieķijas un Rumānijas. 

Veselības ministrija ziņoja, ka pirmo palīdzību slimnīcās saņēmuši vairāk nekā 600 cilvēki.

Premjerministrs Edi Rama, apmeklējot cietušos slimnīcā Tirānā, paziņoja vietējiem medijiem, ka trešdiena būs nacionāla ''sēru diena".

"Mēs esam zaudējuši cilvēku dzīvības, mēs arī esam izglābuši daudz dzīvību," sacīja premjers.

Valdības pārstāvji atklāja, ka visvairāk cietušas ēkas un cilvēki ievainoti Duresi, Tirānā un Sumanē, bet zemestrīce bija jūtama visā Albānijas piekrastē.

Tirānā vairākos rajonos pēc zemestrīces pārtrūkusi elektroapgāde. Galvaspilsētā zemestrīcē bojāti vismaz trīs daudzdzīvokļu nami un elektroapgādes stacija.

21.septembrī Albāniju satricināja 5,6 magnitūdas stipra zemestrīce, kas nodarīja bojājumus aptuveni 500 ēkām, no kurām dažas pilnībā sagruva. Zemestrīcē ievainojumus guva vairāk nekā 100 cilvēki.

Šodien notikusī zemestrīce ir spēcīgākā, kāda satricinājusi Duresi reģionu kopš 1926.gada, norādīja seismologs Rapo Ormeni.

Zemestrīce bija jūtama arī citur Balkānos, pat 700 kilometru attālumā no tās epicentra, ziņoja Albānijas mediji.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu