P, 25.09.2023.

Mediķu protestā sola ap 2000 dalībnieku; izteiks neuzticību Reiram

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 17
Foto: Mediķu protesta akcija "Viena diena bez medicīnas personāla"
Foto: Mediķu protesta akcija "Viena diena bez medicīnas personāla" Foto: Jānis Škapars/TVNET

Rīt gaidāmajā veselības aprūpes darbinieku protesta akcijā piedalīsies aptuveni 2000 iedzīvotāju, šodienas preses konferencē medijiem paziņoja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

Keris informēja, ka pieteikumā tika norādīts, ka akcijā piedalīsies aptuveni 1000 cilvēku, tomēr pēdējā arodbiedrībā saņemtā informācija liecinot, ka dalībnieku skaits sasniegšot vismaz 2000.

Akcijas rīkotāji paziņoja, ka slimnīcu darbībā nav gaidāmas lielas izmaiņas. Latvijas Jauno ārstu asociācijas (LJĀA) valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis gan atzīmēja, ka citiem kolēģiem būšot jāstrādā vairāk. Savukārt Keris piebilda, ka viens no faktoriem, kuru organizatori ņem vēra, ir tas, lai protesti radītu minimālas neērtības pacientiem.

Savukārt runājot par parakstu vākšanu par Saeimas atbrīvošanu, kuru pašlaik iniciējušas divas mazpazīstamas politiskās organizācijas, kuru līderu reputācija tikusi publiski apšaubīta, Keris mudināja nošķirt pašu iniciatīvu rosināt Saeimas atlaišanu no tās autoriem. Arī mediķu arodbiedrība sola iesniegt līdzīgu pieteikumu.

Arodbiedrības arī pieturēsies pie savas ieceres izteikt neuzticību veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP), lai arī šajā jautājumā mediķu organizācijām vienota viedokļa nav.

Šodien tika paziņots, ka arodbiedrība izsaka neuzticību arī finanšu ministram Jānim Reiram (JV).

Savukārt Aizsilniece sacīja, ka pieprasīt Saeimas atlaišanu viņu mudināja 27.novembra Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas medicīniskās kļūdas dekriminalizācijas ieceres izskatīšanas atlikšana. Paužot sašutumu, viņa norādīja, ka ieceres izstrāde prasīja daudz laika un komisijas pieņemtais lēmums ir politisks gājiens, kas ignorē nozarē aktuālas problēmas.

Tiekoties ar medijiem Keris paziņoja, ka lielā apmeklētāju skaita dēļ Saeimas drošības birojs nav spējis piešķirt organizatoriem skatuves telti, un tā vietā tiks piešķirta tikai mazāka skatuves platforma jeb podests. Keris saskata šo kā mēģinājumu ierobežot protestu vai mazināt tā ietekmi.

Jauno ārstu pārstāvis arī minēja, ka sākotnēji pastāvējusi ideja par Saeimas iesūdzēšanu tiesā, bet, konsultējoties ar attiecīgās nozares ekspertiem, tika secināts, ka šādas iniciatīvas realizācija būtu teju neiespējama. Tāpēc tā vietā, viņš piebilda, vienīgā opcija, kas ir atlikusi ir Saeimas pašreizējā sasaukuma atsaukšanas pieprasīšana.

Pirms šodienas preses konferences Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) savā "Twitter" kontā bija publicējusi divus video, kuros biedrības prezidente Ilze Aizsilniece un LJĀA valdes priekšsēdētājs Rācenis mudināja medicīnas nozares darbiniekus piedalīties gaidāmajā 28.novembra protesta akcijā pie Saeimas.

Kā ziņots, LVSADA 28.novembrī nolēmusi rīkot protesta akciju pie Saeimas, tās laikā prasot parlamenta atlaišanu, izsakot neuzticību Viņķelei un lūdzot prezidentam atgriezt otrreizējai caurlūkošanai 2020.gada budžetu. Prezidents gan jau ir paziņojis, ka budžetu izsludinās.

Keris ir solījis, ka līdztekus protesta akcijai Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) tiks iesniegts LVSADA ierosinājums rīkot parakstu vākšanu referenduma rosināšanai par priekšlaicīgu Saeimas atlaišanu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 17

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais