O, 30.05.2023.

Albānijas varasiestādes pabeigušas glābšanas operācijas zemestrīces skartajos rajonos

LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Albānijas varasiestādes pabeigušas glābšanas operācijas zemestrīces skartajos rajonos, bet bojāgājušo skaits sasniedzis 50, sestdien paziņoja premjerministrs Edi Rama.

Pēc viņa teiktā, 41 cilvēks pēc zemestrīces joprojām ir hospitalizēts un sākta postījumu novērtēšana.

Kā pēc valdības sēdes preses konferencē paziņoja Rama, nodarīti postījumi 1198 ēkām un vēl 265 nepieciešams ekspertu novērtējums.

Valdība apspriedusi drakoniska būvniecības likuma izstrādi, kas paredzētu bargus sodus - līdz pat 15 gadiem cietumā - par drošības apdraudēšanu, piebilda Rama.

Savukārt ASV vēstniecība Tirānā sestdien paziņoja, ka steidzami tiek nosūtīti eksperti no Virdžīnijas un Kalifornijas, kuri palīdzēs koordinēt starptautiskās komandas, kas vērtē postījumus.

Tajā pat laikā Albānijas varasiestādes cenšas izmitināt tūkstošiem cilvēku, kuri zemestrīces rezultātā palikuši bez mājokļa. Daudzas viesnīcas piedāvājušas savus numurus, taču vairums cilvēku joprojām mitinās skolu sporta zālēs.

Otrdienas 6,4 magnitūdu zemestrīce bija spēcīgākā, kāda satricinājusi Albāniju pēdējās desmitgadēs. Tai sekojuši simtiem pēcgrūdienu.

Vislielākie postījumi ir Duresi, kas ir otra lielākā Albānijas pilsēta, un Sumanē, kas atrodas 40 kilometrus uz ziemeļiem no Duresi.

Albānijas urbanizācija pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados notika haotiski un daudzas ēkas tika uzceltas bez atļaujām un neievērojot noteikumus.

Valdība ir solījusi līdz 2020.gadam uzbūvēt jaunas mājas zemestrīcē cietušajiem cilvēkiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais