S, 28.01.2023.

Demokrāti nāk klajā ar divām apsūdzībām impīčmenta procesā pret Trampu

Papildināts
LETA/AFP
Demokrāti nāk klajā ar divām apsūdzībām impīčmenta procesā pret Trampu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: AFP / Scanpix

Demokrāti ASV Pārstāvju palātas Tieslietu komitejā otrdien paziņojuši par divām apsūdzībām impīčmenta procesā pret prezidentu Donaldu Trampu.

Tramps apsūdzēts prezidenta amata pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un Kongresa darba traucēšanā.

Ja demokrātu kontrolētā Pārstāvju palāta nākamnedēļ gaidāmajā balsojumā apstiprinās apsūdzības, tad process nonāks republikāņu kontrolētajā Senātā, kur Trampa atbalstītāji solījuši viņu aizstāvēt.

"Mūsu prezidentam ir augstākā sabiedrības uzticība. Kad viņš nodod šo uzticību un nostāda sevi virs valsts, viņš apdraud konstitūciju, viņš apdraud mūsu demokrātiju un viņš apdraud mūsu nacionālo drošību," paziņoja Tieslietu komitejas priekšsēdētājs demokrāts Džerijs Nādlers. "Mēs nesperam šo soli viegli, taču mēs esam zvērējuši aizsargāt konstitūciju."

Pēc demokrātu teiktā, viņiem jārīkojas tagad, jo 2020.gada vēlēšanu integritāte ir apdraudēta un prezidents ir nemitīgi licis savas intereses augstāk par valsts interesēm.

Oficiālajā rezolūcijā Tramps apsūdzēts varas ļaunprātīgā izmantošanā, aizkavējot palīdzību Ukrainai, ja tā nepaziņos par izmeklēšanu saistībā ar Trampa sāncenšiem demokrātiem.

Tramps arī apsūdzēts par Kongresa darba traucēšanu, liekot federālajām amatpersonām ignorēt pavēstes, ar kurām tās izsauktas liecināt impīčmenta izmeklēšanā.

"Visā šajā prezidents Tramps rīkojies pretrunā tai uzticībai, kas dāvāta viņam kā prezidentam, un graujoši attiecībā uz konstitucionālo valdību, radot lielu kaitējumu likuma un taisnīguma lietai, kā arī nodarot kaitējumu Savienoto Valstu tautai," teikts rezolūcijā.

Pirmdien demokrāti Pārstāvju palātas Tieslietu komitejas sēdē, kas ilga vairākas stundas, izklāstīja savus argumentus Trampa impīčmentam, raksturojot viņu kā apdraudējumu nacionālajai drošībai.

Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi septembra beigās nolēma sākt impīčmenta izmeklēšanu saistībā ar trauksmes cēlāja ziņojumu, ka Tramps jūlijā telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski mēģinājis viņu pierunāt sniegt informāciju par Džo Baidena un viņa dēla Hantera darbību Ukrainā. Pastāv bažas, ka Tramps aizturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai izdarītu spiedienu uz Kijevu personīga politiska labuma gūšanai.

Demokrāti apgalvo, ka gūti daudzi pierādījumu par to, ka Tramps iesaistīts korupcijā, ļaunprātīgi izmantojis amata pilnvaras un traucējis izmeklēšanai.

Tramps visas viņa virzienā vērstās apsūdzības noliedzis.

Tieslietu komiteja, visticamāk, apsūdzībās vēl izdarīs izmaiņas, pirms tās tiks nodotas balsošanai Pārstāvju palātā. Komiteja apsūdzību izskatīšanai pulcēsies vēlāk šonedēļ.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu