Latvijā šogad ar fotoradariem "noķerti" 3179 vinjetes nemaksātāji

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ar fotoradaru palīdzību šogad konstatēti 3179 kravas automašīnu vadītāji, kuri gan pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, gan nebija nopirkuši vinjeti jeb samaksājuši nodevu par Latvijas galveno un reģionālo autoceļu lietošanu, informēja Valsts policijā.

Nodevas nemaksātājs ar fotoradara palīdzību tiek konstatēts tikai tad, ja autovadītājs ir pārkāpis atļauto braukšanas ātrumu. 

Vienlaikus kopš šī gada vasaras uz valsts autoceļiem darbojas tehniskie līdzekļi, kas atsevišķi automātiski konstatē vinjetes nemaksātājus, tādējādi pārkāpumi tiek reģistrēti, neapturot transportlīdzekli.

Vinjete obligāti jāiegādājas tiem automašīnu vadītājiem, kuru transportlīdzekļa pilna masa ir vairāk nekā trīs tonnas un kas atbilst N kategorijai.

Ja autoceļu lietošanas nodeva nav samaksāta pilnā apmērā, likums paredz 300 eiro sodu. Ja autoceļu lietošanas nodeva nav maksāta vispār, naudas sods ir 500 eiro.

Vinjete jāiegādājas, ja ar transportlīdzekli pārvietojas pa diviem reģionālajiem ceļiem, protu, pa ceļu Ulbroka - Ogre un Tīnuži - Koknese, kā arī pa visiem valsts galvenajiem jeb A kategorijas autoceļiem.

Vinjete nav jāiegādājas, ja šķērso valsts galveno un reģionālo autoceļu krustojumus un pārvietojas tikai pilsētas robežās.

Uz augšu