Filipīnas skāris spēcīgs taifūns; vismaz 16 bojāgājušie

TVNET/LETA
Filipīnas skāris spēcīgs taifūns; vismaz 16 bojāgājušie
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: PHILIPPE LOPEZ/AFP

Taifūnā "Phanfone", kas Pirmajos Ziemassvētkos plosījās Filipīnās, gājuši bojā vismaz 16 cilvēki, bet ceturtdien taifūna dēļ tūristi netiek prom no iecienītās brīvdienu salas Borakajas.

Taifūns, kura vēja ātrums brāzmās sasniedza gandrīz 56 metrus sekundē, trešdien plosījās Filipīnu centrālajā daļā, noraujot mājām jumtus un sagāžot elektrības stabus.

Katastrofu seku novēršanas amatpersonas informēja, ka Visajas salu grupā Filipīnu centrālajā daļā gājuši bojā vismaz 16 cilvēki.

"Phanfone" skāris arī ārvalstu tūristu iecienītās salas Borakaju, Koronu un citas.

Borakajā vētra trešdien pārrāvusi mobilos un interneta sakarus, kas ceturtdien vēl nav atjaunoti. Tāpat ir pārrauta arī elektroapgāde.

Lai gan vētra ceturtdien ir beigusies, joprojām nav atjaunota otrdien pārtrauktā prāmju satiksme starp Borakaju un Aklanas provinci blakus esošajā salā. Prāmji ir galvenais satiksmes līdzeklis, kā tūristi nokļūst iecienītajā galamērķī.

Kāda korejiešu tūrista nofotografētais liecina, ka lielus postījumus vētra nodarījusi arī Kalibo lidostai Aklanā, kas apkalpo pasažierus uz un no Barakajas.

Tuvojoties taifūnam, trešdien desmitiem tūkstoši cilvēku evakuējās, tādējādi daudzas ģimenes pārsvarā katoļticīgo apdzīvotajā valstī nevarēja svinēt Ziemassvētkus mājās. Daudzi citi nevarēja doties pie savām ģimenēm, jo bija apturēta prāmju un gaisa satiksme.

2013.gadā Filipīnas smagi cieta taifūnā "Haiyan". Tajā par bojāgājušajiem vai bezvēsts pazudušiem atzīti vairāk nekā 7300 cilvēku, kas ir lielākais upuru skaits taifūnā Filipīnu vēsturē.

Filipīnas gadā piedzīvo ap 20 spēcīgām vētrām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu