Dažviet Norvēģijā gaisa temperatūra pakāpusies līdz +18 grādiem

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Reuters/ScanPix

2.janvārī vietām Norvēģijas dienvidrietumos reģistrēta gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +18 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Visaugstākā temperatūra novērota Mēres un Rumsdāles apgabalā, kur termometra stabiņš pakāpās līdz +18,6 grādiem, pārspējot janvāra rekordu Norvēģijā. Iepriekšējais rekords bija +17,9 grādi 1989.gadā.

Anomālais siltums galvenokārt skāris ielejas, kur gaisa temperatūras paaugstināšanos izraisījis siltais kalnu vējš fēns.

Plašā teritorijā Norvēģijas dienvidrietumu daļā gaiss sasilis līdz +10..+13 grādiem.

Siltuma rekordi pārspēti arī vietām Zviedrijā un daudzviet Somijā, kur gaisa temperatūra sasniegusi +7 grādus.

Norvēģijā reģistrētie +18 grādi 2.janvāra naktī un rītā bija arī augstākā gaisa temperatūra visā Eiropā. Daudzviet Eiropas centrālajā un dienvidu daļā gaisa temperatūra naktī noslīdējusi zem nulles, tai skaitā līdz -7 grādiem vietām Spānijā. Arī vietām Ziemeļāfrikā gaisa temperatūra ir zemāka par nulli.

Kilometra augstumā virs jūras līmeņa gaisa temperatūra Baltijas jūras reģionā paaugstinājusies līdz aptuveni +10 grādiem jeb 15 grādus virs normas. Līdzīga gaisa temperatūra šajā augstumā ir arī Pireneju pussalā un daudzviet Centrāleiropā, bet anticiklona ietekmē šajos reģionos ir maz mākoņu un pūš lēns vējš, tādēļ piezemes slānī gaisa temperatūra garajās naktīs noslīd zem nulles.

Ziemeļeiropā ar brāzmainu dienvidrietumu vēju turpina ienākt silts gaiss no Atlantijas okeāna, turklāt mākoņi daudzviet nepieļauj gaisa atdzišanu diennakts tumšajā laikā.

Pirms dažām dienām - 28.decembrī - arī Skotijā tika reģistrēta gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +18,7 grādiem. Ja šis rādījums tiks atzīts par precīzu, tā būs novērojumu vēsturē augstākā gaisa temperatūra, kas decembrī reģistrēta Lielbritānijā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu