ASV Pārstāvju palāta trešdien balsos par Trampa impīčmenta procesa nodošanu Senātam

ASV prezidents Donalds Tramps

FOTO: EPA/LETA

ASV Pārstāvju palāta trešdien balsos par prezidenta Donalda Trampa impīčmenta procesa nodošanu Senātam, sagatavojot skatuvi impīčmenta prāvai, paziņojusi Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi.

"Amerikāņu tauta ir pelnījusi patiesību, un Konstitūcija pieprasa tiesu," paziņoja Pelosi.

Lai sāktu impīčmenta procesu, Pārstāvju palātai par to bija jānobalso ar vienkāršu balsu vairākumu, ko tā izdarīja decembrī.

Republikāņiem Senātā ir vairākums, tāpēc ir maz ticams, ka Kongresa augšpalāta varētu nobalsot par ASV 45.prezidenta atcelšanu no amata. Taču impīčmenta prāva var kaitēt Trampa reputācijai un negatīvi ietekmēt viņa izredzes tikt pārvēlētam prezidenta amatā novembrī.

Jau ziņot, ka Pelosi pagājušā gada septembra beigās nolēma sākt impīčmenta izmeklēšanu saistībā ar trauksmes cēlāja ziņojumu, ka Tramps jūlijā telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski mēģinājis viņu pierunāt sniegt informāciju par sava politiskā sāncenša Džo Baidena un viņa dēla Hantera darbību Ukrainā. Pastāv bažas, ka Tramps aizturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai izdarītu spiedienu uz Kijevu personīga politiska labuma gūšanai.

Uz augšu