VP priekšnieks Ķuzis iesniedzis atlūgumu, akcentējot, cik daudz ir paveikts
Papildināts

Šā gada februārī Ints Ķuzis atstās Valsts policijas priekšnieka amatu. Ķuzis amata pienākumus beigs pildīt 10. februārī. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens jau ir saņēmis un pieņēmis Ķuža atlūgumu.

Ķuzis preses brīfingā nekomentēja, kas varētu būt ieņemt viņa amatu, piebilstot,ka komanda ir veidota tā, ka katrs no viņiem ir spējīgs uzņemties atbildību. Ministram Ķuzis ieteicis variantus, taču lēmums jāpieņem ministram.

Pabeidzot pildīt amata pienākumus, Ķuzis ir gatavs jauniem izaicinājumiem, nevis sēdēt mājās - Ķuzis ir gatavs sadarbībai un jauniem pienākumiem. Jautāts, vai ir gatavs politiķa karjerai, Kuzis atbildēja, ka darbs un politika ir divas atšķirīgas lietas.

Ķuzis arī minēja vairākus emocionālus un smagus brīžus karjerā, piemēram, Zolitūdes traģēdija, kas lika saprast, ka cilvēks nav visvarens, tāpat nolemtības pilni brīži bijuši cīņā pret spaisu.

Ķuzis lēmumu par amata atstāšanu ir pieņēmis pagājušā gada nogalē, lasāms VP izplatītajā paziņojumā sociālajā medijā "Facebook". "VP priekšnieka amatā esmu bijis policijai ļoti grūtā laikā, kas pilns izaicinājumu, un ar pilnu atbildību varu teikt - gan es, gan policija ar saviem sarežģītajiem uzdevumiem esam tikuši galā, un tas ir bijis manas komandas un katra policista godprātīgi paveikts darbs," paziņojumā citēts Ķuzis.

Viņš arī atzīmējis, ka pēdējos gados paveikts liels darbs pie policijas nākotnes veidošanas un Ķuzim radusies pārliecība, ka jaunā policija ir jāveido jaunajam policijas priekšniekam. "Un arī manā dzīvē ir pienācis laiks aizvērt šo, man ļoti nozīmīgo lappusi, lai varētu atvērt jaunu," sacījis VP priekšnieks. 

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Ķuzis VP priekšnieka amatā tika apstiprināts 2011.gada augustā. Līdz tam viņš no 2009.gada bija policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks.

2016.gada vasarā valdība pagarināja Ķuža amata termiņu uz diviem gadiem. Nedaudz vēlāk Ģenerālprokuratūra rosināja Ministru kabinetam novērst trūkumus attiecībā uz šo rīkojumu. Ģenerālprokuratūra secināja, ka likums neparedz izņēmumus, kas dotu iespēju VP priekšnieka amata termiņu pagarināt uz īsāku laiku nekā pieci gadi.

Vēlāk IeM sagatavoja valdības rīkojuma grozījumus un Ķuzim pilnvaru termiņš tika pagarināts uz pieciem gadiem, tātad oficiāli viņam pilnvaras beigtos 2021.gada augustā.

Iekšlietu ministrs Ģirģens pērn pauda neapmierinātību ar VP darbu un tā neuzlabošanās gadījumā draudēja nomainīt dienesta vadību, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Uz augšu