P, 25.09.2023.

Briti karalisko sāgu par godu Meganai dēvē par "Megxit"

Egoiste
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: AFP / Scanpix

Saistībā ar radušos krīzi britu karaļnamā, britu masu mediji tai radījuši jaunu terminu "megxit", nomainot tik jau ierastā vārda "brexit" pirmo burtu pret Saseksas hercogienes Meganas vārda iniciāli "M". Tas vien, iespējams, raksturo situāciju, ka tauta visā vēlas vainot tieši Meganu...

Jau ziņots, ka karaliene Elizabete II pēc garām pārrunām ar savu mazdēlu, princi Hariju par karalisko pienākumu oficiālo pārtraukšanu, paziņojusi par samierināšanos ar šo negaidīto pavērsienu. Elizabete II gan nenoliedz, ka jūtas no sirds sarūgtināta par šādu lēmumu, tomēr viņa paliks objektīva savā statusā un respektēs Saseksas hercogu vēlmi. 

"Lai gan mēs būtu devuši priekšroku tam, ka viņi paliek pilna laika karaliskās ģimenes strādājošie locekļi, mēs cienām un saprotam viņu vēlmi dzīvot neatkarīgāku dzīvi kā ģimenei, vienlaikus paliekot vērtīgai manas ģimenes daļai," paziņoja karaliene. "Harijs un Megana ir skaidri likuši saprast, ka nevēlas paļauties uz valsts finansējumu savā jaunajā dzīvē," viņa piebilda. "Tādēļ panākta vienošanās, ka būs pārejas periods, kurā Saseksas hercogs un hercogiene pavadīs laiku Kanādā un Lielbritānijā," paziņoja Elizabete II.

Karaļnama eksperti un britu mediji prognozē, ka šāda karalienes atbilde nozīmē, ka Saseksas hercogi panāks kāroto. Vairums masu mediju atzinuši, ka Elizabete II savā paziņojumā ir bijusi pat pārāk labvēlīga un pozitīvi noskaņota. 

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu