Sv, 7.08.2022.

Viļņā publiskajos pasākumos būs aizliegti vienreizlietojamie plastmasas trauki

LETA--BNS
Viļņā publiskajos pasākumos būs aizliegti vienreizlietojamie plastmasas trauki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Pixabay

Viļņā jau no marta būs aizliegts publiskajos pasākumos izmantot vienreizlietojamos plastmasas traukus un galda piederumus, nolēmusi Lietuvas galvaspilsētas pašvaldības padome.

To paredz padomes apstiprinātie grozījumi noteikumos par tirdzniecību sabiedriskās vietās.

Kā norādījis grozījumu iniciators, premjerministra Sauļus Skverneļa padomnieks Luks Savicks, kas pārstāv galvaspilsētas pašvaldības opozīcijā esošo Zemnieku un zaļo savienību, uzņēmumiem tā ir "lieliska iespēja uzņemties vadošo lomu vides saudzēšanā".

"Uzņēmējs, kas jau tagad domā par vides saudzēšanu un ilgtspēju, ir labāk sagatavojies jauniem ekonomiskajiem izaicinājumiem un pieaugošajām pircēju cerībām," viņš uzsvēris.

Lēmumu no šā gada vairs neizmantot publiskajos pasākumos vienreizlietojamos plastmasas traukus Lietuvā jau pieņēmusi Panevēžas pilsēta un Jonišķu rajons.

Vairāki veikalu tīkli Lietuvā no plastmasas traukiem un salmiņiem sola pakāpeniski atteikties līdz 2021.gada vidum, bet "Iki" un "Lidl" norāda, ka šos izstrādājumus vairs netirgo.

Jau ziņots, ka Tallinā aizliegums publiskos pasākumos  izmantot vienreizlietojamos plastmasas traukus un ēdamrīkus stājās spēkā no pagājušā gada 1.oktobra.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu