S, 30.09.2023.

Karību jūru starp Kubu un Jamaiku satricina 7,7 magnitūdu zemestrīce

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Karību jūru starp Kubas austrumdaļu un Jamaiku otrdien satricināja spēcīga zemestrīce ar 7,7 magnitūdu stiprumu, kas bija sajūtama plašā rajonā no Meksikas līdz ASV Floridas štatam, bet nav ziņots par kādiem cietušajiem vai būtiskiem postījumiem.

Zemestrīces epicentrs atradās 139 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Jamaikas Montegobejas pilsētas un 140 kilometrus uz dienvidrietumiem no Kubas Nikero pilsētas, informēja ASV Ģeoloģiskais dienests. Relatīvi seklās zemestrīces hipocentrs bija 10 kilometru dziļumā.

Nav ziņots par nopietniem postījumiem vai ievainojumiem, Kubas valsts medijiem pavēstīja Kubas Nacionālā seismoloģiskā dienesta vadītājs Enrike Arango Ariass.

Foto: AFP/SCANPIX

Zemestrīce bija stipri jūtama Santjago, kas ir lielākā pilsēta Kubas austrumos, kā arī ASV Karaflotes Gvantanamo līča bāzē Kubas dienvidaustrumu piekrastē. 

Piesardzības apsvērumu dēļ tika evakuēti cilvēki no vairākām ēkām Floridas dienvidos, informēja Maiami pilsētas un Maiami-Deidas apgabala amatpersonas.

Zemestrīce piemeklēja arī Kaimanu salas, izraisot plaisu rašanos uz ceļiem un notekūdeņu izplūšanu no ieplaisājušiem cauruļvadiem, bet par smagākiem postījumiem netika ziņots.    

Klusā okeāna Cunami brīdinājumu centrs paziņoja, ka šī zemestrīce varētu izraisīt līdz vienam metram augstus cunami viļņus Kubā, Jamaikā, Kaimanu salās, Hondurasā, Meksikā un Belizā. Trauksme par iespējamu cunami vēlāk tika atcelta.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais