Četrkārtējā F-1 čempiona Fetela aizraušanās - seni auto un motocikli

Sebastjans Fetels un Ferrari 488 Pista FOTO: Reuters/Scanpix. TVNET kolāža

Formula 1 braucējs Sebastjans Fetels panākumiem bagātākos gadus aizvadīja pagājušās desmitgades sākumā Red Bull Racing komandā, ar kuru izcīnīja četrus čempiona titulus pēc kārtas. Pēcāk Fetels pievienojās Ferrari komandai un var droši apgalvot, ka tajā viņš jūtas kā mājās.  

Lai arī ar Red Bull komandu gūti visspožākie panākumi, itāļi un Ferrari ir Fetela sirdslieta jau no mazotnes. Turklāt tā ietver ne tikai lieljaudas supermašīnas, bet arī klasiskos spēkratus, tai skaitā supermini automobili Fiat 500, kas piecdesmito gadu beigās itāļus uzlika uz riteņiem un daudziem deva ceļošanas brīvību.

Kā izrādās, Sebastjana Fetela simpātijas pret itāļu braucamajiem sākušas veidoties jau agrā bērnībā. "Es biju tikko iemācījies braukt ar velosipēdu, kad tēvs man un māsai nopirka Vespa mini motorollerus," izdevumam Auto Bild Motorsport atklājis Fetels.

FOTO: Wikipedia/Public Domain

Nākamais ievērības cienīgais braucamrīks no Itālijas, ko Fetels 16 gadu vecumā iegādājies par visu savu naudu, bijis motocikls Cagiva 125 Mito. Ar to viņš braucis uz skolu, un, kā pats atzīst, dažkārt juties neērti, jo Cagiva pārāk izcēlusies uz skolas stāvlaukumā novietoto mopēdu un motorolleru fona.

Tā kā Fetels maizi pelna sacīkšu trasē pie formulas stūres, arī ielas mašīnām viņa dzīvē ir liela loma. Tās gan pārsvarā ir agrāko gadu automašīnas, nevis eksotiskie mūsdienu superauto, lai gan Fetels tādu, bez šaubām, var atļauties. 

FOTO: FIAT

"Atver motora pārsegu, un viss uzreiz ir skaidrs. Mani fascinē arī forma un izsmalcinātība, kas valdīja tolaik. Ja raugāmies no mūsdienu skatpunkta, ar ierobežotajiem tā laika līdzekļiem jau bija izdomāti dažādi gudri risinājumi," - tā Fetels.

Starp mašīnām, kas atrodamas viņa garāžā, ir klasiskais Fiat 500, Jeep Grand Cherokee SRT, kas kalpo kā viens no ģimenes auto, 670 zirgspēku Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series, ko Fetels saņēma kā dāvanu pēc uzvaras Abū Dabī Lielās balvas izcīņā 2009.gadā, Ferrari California, dažkārt vācietis redzams arī pie Fiat 500X stūres, kas gan vairāk saistīts ar reklāmas pienākumiem pret Fiat Chrysler koncernu, bet visu laiku mīļākais viņa auto ir Ferrari F40.

FOTO: www.silverstoneauctions.com

Arī F40 ir Fetela garāžā, turklāt to Fetels savulaik ieguvis no slavenā operdziedātāja Lučāno Pavaroti. Biežāk gan autosportists redzams nevis pie šā auto stūres, bet gan savā dienesta mašīnā, kas šobrīd ir Ferrari 488 Pista.

Kad vien var, Fetels ļoti labprāt sēžas uz motocikla. Arī tie sportista garāžā lielākoties nav pirmā svaiguma braucamie. Jaunākie ir KTM 690 Duke un 199 zirgspēku BMW S1000 RR un kompānijas Walz Hardcore speciāli būvēts Harley-Davidson, turpretī sirdij tuvākie ir Suzuki 750, Kawasaki H2 750, 1951.gada BMW R 51/3, kas mantots no vecātēva Jozefa, Triumph Bonneville. Sacensību nedēļas nogalēs Fetels savukārt redzams ar aizsargķiveres noformējumam pieskaņotu Vespa motorolleru, kas dāvanā saņemts no Ferrari komandas mehāniķiem.

FOTO: http://www.walzcycles.com
Uz augšu
Back