Sv, 28.05.2023.

Rinkēvičs cer, ka Arktika nekļūst par lielvalstu sacensību vietu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Foto: Valsts kanceleja

Runājot par drošības situāciju Arktikā, ceram, ka tā nekļūst par vēl vienu lielvalstu sacensību vietu, kopīgajā preses konferencē ar Islandes ārlietu ministru Gudlaugiru Touru Tourdarsonu sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Tikšanās laikā ministri pārrunājuši arī ekonomisko ietekmi, sadarbību Baltijas jūras valstu padomes, kā arī Ziemeļdimensijas ietvaros. "Raugoties no šāda viedokļa, mēs pārrunājām daudzas praktiskas lietas. Tāpat mēs vienojāmies, ka turpināsim cieši sadarboties, lai veicinātu Eiropas Savienības un Islandes sadarbību," sacīja Rinkēvičs, norādot, ka šie jautājumi detalizētāki tikts apspriesti ekspertu līmenī.

Tāpat Rinkēvičs pateicās Islandei par ieguldījumu Baltijas drošības stiprināšanā. "Pamatojoties uz Londonas līderu sanāksmē demonstrēto vienotību, jāturpina stiprināt alianses kolektīvo aizsardzību. Mēs atbalstām centienus nostiprināt NATO politisko dimensiju," uzsvēra ārlietu ministrs.

Politiķis norādīja, ka galvenie reģionālās sadarbības aspekti ir drošība, savienojamība, tai skaitā sadarbība digitalizācijas jomā, klimats un reģiona sadarbība ar Apvienoto Karalisti (AK) pēc breksita. "Tāpēc breksita kontekstā ļoti svarīga ir Baltijas un Ziemeļvalstu jeb NB8 un (AK) nākotnes sadarbība, tostarp regulāras Ziemeļu nākotnes foruma sanāksmes. Tādi Baltijas jūras reģionālie formāti kā Ziemeļu dimensija un Baltijas jūras valstu padome ir platformas, kurās varam uzturēt Eiropas Savienības un Krievijas attiecības, īpaši aktuālajos vides, klimata jautājumos," sacīja Rinkēvičs. 

Ārlietu ministrs pateicās Touram Tourdarsonam par oficiālo vizīti Latvijā, kas norāda uz abu valstu labo sadarbību. "Islande Latvijā tiek īpaši izcelta un cienīta. Pirms 30 gadiem Islande bija pirmā valsts, kas 1991.gadā atzina Latvijas un pārējo Baltijas valstu neatkarības atjaunošanu. Touram Tourdarsonam sacīju, ka mēs būtu priecīgi, ja augsta līmeņa Islandes delegācija apmeklētu 4.maija svinības un atzīmētu 30 gadus kopš Latvijas Deklarācijas par neatkarības atjaunošanu pasludināšanu," teica Rinkēvičs.

Tāpat ministri pārrunāja par nepieciešamību attīstīt spēcīgu politisku gribu ekonomiskai un kultūras sadarbībai. Amatpersonas arī pārrunājušas 5G tīkla attīstību, informācijas tehnoloģiju un digitālo jautājumu attīstību. "Baltijas valstu un Ziemeļvalstu reģions ir viens no no visātrāk augošajiem un konkurētspējīgākajiem Eiropā, kam jākļūst par līderi digitālās sadarbības, 5G tehnoloģiju ieviešanas un inovāciju jomā," uzsvēra ārlietu ministrs.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu