Zolitūdes traģēdijā bojāgājušā glābēja Šteinīša vecāki sašutuši par tiesas spriedumu

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušā glābēja Viļņa Šteinīša vecāki ir sašutuši par tiesas spriedumu krimināllietā, paužot, ka viņiem ir kauns par šādu valsti.

Rīgas reģiona pārvaldes 5.daļas komandieris kapteinis Šteinītis bija viens no trīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābējiem, kuri zaudēja dzīvību Zolitūdes traģēdijā. Otrdien uz sprieduma nolasīšanu krimināllietā bija ieradušies arī viņa vecāki Vilnis un Vija Šteinīši.

Tiesas sēdes pārtraukumā bojāgājušā glābēja vecāki aģentūrai LETA atzina, ka šādu tiesas spriedumu nebija gaidījuši, un pauda neizpratni, kāpēc traģēdijā par vainīgu atzīta tikai viena persona - būvinženieris Ivars Sergets.

"Šī nav tiesiska valsts. Viens cilvēks ir kļūdījies, un neapšaubāmi viņš ir vainīgs, taču visi pārējie šā veikala projektā atzīti par nevainīgiem. Tas ir absurds, un man ir kauns, ka dzīvoju šādā valstī. Es zaudēju savu dēlu, un par ko?" emocionāli norādīja glābēja tēvs Vilnis Šteinītis.

Viņš pauda, ka jau tiesas procesā bija sajūtama "apsūdzēto nepiespiestā un brīvā izturēšanās", kas, viņaprāt, liecinājis par to, ka "viņi jau tobrīd zināja, ka vienīgais grēkāzis būs Sergets".

"Asiņu mēs nealkstam, bet vienkārši gribējām taisnīgu tiesu, lai visi iesaistītie pienācīgi atbildētu. Tas vienkārši ir farss. Es savu dzīvi esmu nodzīvojis, taču man žēl jaunu cilvēku, kuriem būs jāturpina dzīvot šādā valstī," pauda glābēja tēvs.

Traģēdijā mirušā ugunsdzēsēja māte Vija Šteinīte sacīja, ka viņa jau īsi pēc traģēdijas prognozējusi, ka apsūdzētie "izies sveikā cauri". Viņa sacīja, ka bijis kauns klausīties tiesneša lasītajā spriedumā. Viņa arī noteica, ka "acīmredzot tagad advokātiem nāksies sajust uz savas sirdsapziņas to, ka apsūdzētos "nomazgāja baltus"".

Glābēja vecāki pauda, ka pēc traģēdijas viņu "dzīve un veselība ir sagrauta", tāpēc viņi "vēlētos beigt šo murgu" un apelācijas sūdzības iesniegšanai pamata neredz, "jo tas būs nākamais farss".

Jau ziņots, ka tiesa otrdien attaisnoja visus lietā apsūdzētos, izņemot Sergetu, kuram bez sešu gadu cietumsoda piespriests arī liegums piecus gadus strādāt savā profesijā.

Prokuratūra Sergetam bija lūgusi piemērot septiņus gadus un sešus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu.

Tiesa visās apsūdzībās attaisnoja veikala projekta būvekspertīzes veicēju Andri Gulbi, arhitektu Andri Kalinku, kā arī par nevainīgu atzina būvuzraugu Mārtiņu Draudiņu un uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītāju Staņislavu Kumpiņu.

Attaisnota tika arī Rīgas pilsētas būvvaldes Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija, kā arī būvvaldes būvinspekcijas priekšnieka vietniece Aija Meļņikova un būvvaldes darbinieks Jānis Balodis.

Tāpat par nevainīgu atzīta "Maxima Latvija" darbiniece Inna Šuvajeva.

Spriedumu varēs pārsūdzēt pēc tam, kad būs pieejams pilns tā teksts.

Pērn novembrī apritēja seši gadi kopš Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī.

Uz augšu
Back