Spānijas valdība atbalsta digitālā nodokļa ieviešanu

FOTO: Reuters/ScanPix

Spānijas valdība otrdien atbalstīja plānu ieviest digitālo pakalpojumu nodokli, neskatoties uz ASV draudiem par atbildes reakciju.

Līdzīgi kā kaimiņvalstī Francijā, kas arī jau atbalstījusi digitālā nodokļa ieviešanu, 3% nodoklis tiks ieviests interneta pakalpojumu uzņēmumu Spānijā gūtajiem ienākumiem, un tas ietekmēs interneta milžus ar vismaz 750 miljonu eiro tirdzniecības apjomu pasaulē, tostarp "Google", "Facebook" un "Amazon".

Spānijas budžeta ministre Marija Jesusa Montero gan norāda, ka nodokļa ieviešana tiks atlikta līdz 2020.gada decembrim, lai sniegtu laiku Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai panākt vienošanos par atsevišķu globālu digitālo pakalpojumu.

Šī nodokļa mērķis ir cīnīties pret starptautiskajiem uzņēmumiem, kas lielāko daļu no saviem nodokļiem maksā Eiropas Savienības valstī, kurā atrodas to galvenā pārvaldes mītne, un bieži vien šīs nodokļu likmes ir ļoti zemas.

Kā ziņots, reaģējot uz Francijas lēmumu ieviest digitālo nodokli, ASV izteica draudus noteikt muitas tarifus līdz 100% Francijas precēm 2,4 miljardu ASV dolāru vērtībā.

Taču janvārī ASV un Francija vienojās par pamieru, un Parīze piekrita atlikt līdz gada beigām nodokļa piemērošanu.

Uz augšu