Akcijā "Eņģeļi pār Latviju" saziedota lielākā summa pēdējo gadu laikā - 472 388 eiro

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Lūka/LETA

Labdarības akcijā "Eņģeļi pār Latviju" saziedota lielākā summa pēdējo piecu gadu laikā - 472 388 eiro, informēja akcijas organizatore Alise Malisko.

Akcijā, kas norisinājās no 20.novembra līdz 31.janvārim, saziedotie līdzekļi ļaus palīdzēt 271 bērnam visā Latvijā, kas ir teju divas reizes vairāk nekā sākotnēji plānots, norāda Malisko.

Labdarības akcija šogad norisinājās jau 12.gadu, kas kopā ar atbalstītājiem - veikalu tīklu "Rimi Latvia" un Bērnu slimnīcas fondu aicināja palīdzēt 139 smagi slimiem bērniem, nodrošinot terapijas, medikamentus, palīglīdzekļus, kā arī inovatīvo ārstniecību un palīdzību ārkārtas gadījumos.

Pateicoties lielajai ziedotāju atsaucībai, vairāk nekā viena trešā daļa iegūto ziedojumu, proti, 145 000 eiro tiks novirzīti atbalstam bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, kopumā palīdzot 110 bērniem.

Palīdzību saņems arī 76 bērni ar diabētu, kuriem nepieciešamas ilgstošās glikozes monitorēšanas sistēmas, kas ļauj neierobežoti bieži pārbaudīt glikozes līmeni starpaudu šķidrumā, samazina nepieciešamību durt bērnam pirkstos, lai ņemtu asins paraugus, un palīdz novērst veselības problēmu saasinājumu. Šo sistēmu iegādei tiks novirzīti 109 440 eiro.

Ārkārtas gadījumiem tiks novirzīti 90 518 eiro no saziedotajiem līdzekļiem. Šī summa spēs palīdzēt aptuveni 55 bērniem un palīdzības sniegšana ir uzsākta jau no janvāra. Akcijas organizatore skaidro, ka palīdzība ārkārtas gadījumos sniedz iespēju operatīvi reaģēt, kad bērnam nepieciešama ārstēšana ārpus Latvijas, aviobiļešu un uzturēšanās izdevumu segšanai, nepieciešami papildu izmeklējumi, diagnostika un medikamenti, kuri nav valsts apmaksāti.

Tāpat arī tiks nodrošināti tehniskie palīglīdzekļi 20 bērniem ar kustību traucējumiem, tostarp ortozes un ortopēdiskie apavi, kas izmaksās 67 000 eiro.

Klejotājnerva stimulācijas terapija tiks nodrošināta diviem epilepsijas pacientiem, kas izmaksās 49 830 eiro, savukārt itntrakanālie elektrodi tiks izmantoti epilepsijas ķirurģiskai ārstēšanai astoņiem bērniem, kas izmaksās 10 600 eiro.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu