C, 11.08.2022.

Lietavās Brazīlijā 21 bojāgājušais

LETA/AFP
Lietavās Brazīlijā 21 bojāgājušais
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Nelson Antoine / AP

Vismaz 21 cilvēks zaudējis dzīvību spēcīgajās lietusgāzēs, kas Brazīlijas Sanpaulu un Riodežaneiro štatā izraisījušas pēkšņus plūdus un zemes nogruvumus, otrdien pavēstīja varasiestādes.

Sanpaulu štatā 32 cilvēki pazuduši, raisot bažas, ka galīgais upuru skaits var izrādīties lielāks.

Pēdējo dienu spēcīgajās vētrās atsevišķos apvidos dažu stundu laikā lietus nolijis tādā apjomā, kāds parasti tiek pieredzēts mēneša laikā, nodarot postījumus Sanpaulu štata dienvidu krastā un Riodežaneiro pilsētas trūcīgajās nomalēs.

Otrdien 16 cilvēki gājuši bojā Sanpaulu štatā, kad plūdi un zemes nogruvumi izraisījušies pavalsts piekrastes pilsētās Santusā, Sanvisenti un Gvaružā.

Viens bojāgājušais ir glābšanas darbu dalībnieks, kurš zaudējis dzīvību zemes nogruvumā.

Vairākus nozīmīgus autoceļus nobloķējuši sagāzušies koki un zemes nogruvumi, arī šosejas, kas savieno Santusu, kur atrodas Dienvidamerikas lielākā osta, ar Brazīlijas lielāko pilsētu un ekonomikas galvaspilsētu Sanpaulu.

Riodežaneiro spēcīgās lietavas, kas turpinājās trīs dienas, izpostījušas mājas un aizskalojušas automašīnas, bet vairāki rajoni applūduši un ieslīguši dubļos. Tur bojāgājušo skaits pieaudzis līdz pieciem, pavēstīja varasiestādes.

Riodežaneiro dabas stihija ieguvusi politisku nokrāsu, pilsētas mēram Marselu Krivelam plūdu izraisīšanā vainojot iedzīvotājus.

Apmeklējot vienu no cietušajiem rajoniem, mērs žurnālistiem sūdzējās, ka cilvēki "nedrīkst mest atkritumus nogāzēs, lietus ūdeņu kanalizācijas akās un ielās".

Preses konferences laikā kāds cilvēks mēram sejā iesvieda dubļu piku. Incidenta video tika ievietots tīmeklī, kur tas strauji iemantoja milzīgu popularitāti.

Brazīlijā šajā vasarā pieredzētas īpaši intensīvas lietavas.

Minasžeraisas štatā, kas robežojas ar Sanpaulu, spēcīgajās lietusgāzēs, kas janvārī turpinājās vairākas dienas, dzīvību zaudēja vairāk nekā 50 cilvēki.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu