C, 29.09.2022.

Erdogans: Turcijas robežas migrantiem būs atvērtas, kamēr ES neizpildīs visas Ankaras prasības

TVNET/LETA/AFP
Erdogans: Turcijas robežas migrantiem būs atvērtas, kamēr ES neizpildīs visas Ankaras prasības
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Tūkstošiem imigrantu pulcējas uz Turcijas - Grieķijas robežas
Tūkstošiem imigrantu pulcējas uz Turcijas - Grieķijas robežas Foto: BULENT KILIC / AFP

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans trešdien paziņojis, ka Turcijas robežas joprojām būs atvērtas migrantiem, kuri vēlas doties uz Eiropas Savienību (ES), kamēr ES nebūs izpildījusi visas Ankaras prasības.

Vienlaikus viņš paziņojis, ka Grieķija, kas liedz no Turcijas nākošajiem nelegālajiem imigrantiem šķērsot savu robežu, rīkojoties kā nacisti.

"Kamēr visas Turcijas prasības, tostarp ceļošanas brīvība, (..) muitas ūnijas paplašināšana un finansiālā palīdzība, netiks reāli izpildītas, mēs turpināsim uz robežām pašreizējo praksi," televīzijā pārraidītajā runā norādīja Erdogans.

Turcijas februāra beigās pieņemtais lēmums atvērt savas robežas nelegālajiem imigrantiem, kas dodas uz Eiropu, radījis kārtējo saspīlējumu Ankaras attiecībās ar Briseli, kā arī konfliktu ar Atēnām.

Grieķija uz robežu nosūtījusi papildu policijas spēkus un armiju, kas nelegālo imigrantu apturēšanai lieto asaru gāzi un ūdensmetējus.

"Nav atšķirības starp to, ko darīja nacisti, un ainām pie Grieķijas robežas," uzsvēra Erdogans.

Savukārt Grieķija noraidījusi Ankaras apsūdzības par vardarbības lietošanu, lai apturētu nelegālos imigrantus, un pati apsūdzējusi Turciju spiediena izdarīšanā uz izmisušajiem cilvēkiem, lai piespiestu tos doties bīstamajā ceļā uz Eiropu.

"Laikam pavasarī kļūstot siltākam, nelegālo imigrantu plūsma uz Eiropu nebūs ierobežota vienīgi ar Grieķiju, bet izplatīsies pa visu Vidusjūru," brīdināja Turcijas prezidents.

Vienlaikus viņš atkārtoti pauda cerību, ka izdosies sagatavot jaunu vienošanos ar Briseli vēl līdz 26.martā paredzētajam ES samitam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu