P, 15.08.2022.

Covid-19 Latvijā jau 16 cilvēkiem; pēdējā diennaktī 6 jauni gadījumi - viens inficējies uz vietas

Papildināts
TVNET/LETA
Covid-19 Latvijā jau 16 cilvēkiem; pēdējā diennaktī 6 jauni gadījumi - viens inficējies uz vietas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 50
Девушка в медицинской маске. Иллюстрация
Девушка в медицинской маске. Иллюстрация Foto: Unsplash

Pēdējās diennakts laikā jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 apstiprināta vēl sešiem cilvēkiem, turklāt viena persona inficējusies Latvijā, kontaktējoties ar saslimušu radinieku, paziņojis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Šodien SPKC saņemtā informācija par sešiem apstiprinātiem gadījumiem liecina, ka divi saslimušie ir epidemioloģiski saistīti ar Spāniju, savukārt pārējie ar Itāliju, Austriju un Šveici. 

Pašreiz slimnīcā ārstējas viens pacients ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi. SPKC informācija liecina, ka pacients inficējies no radinieka, kas atgriezies no Šveices, kur reģistrēti Covid-19 gadījumi.

SPKC atgādina, ka visi Covid-19 infekcijas gadījumi Latvijā ir ievesti ar ceļotājiem, kuri atgriezušies no jaunā koronavīrusa infekcijas skartajām valstīm. Kopumā Latvijā noteikta karantīna vairāk nekā 200 personām, kas atrodas ģimenes ārsta uzraudzībā.

Kā informē SPKC, pēdējās diennakts laikā Latvijā veikts 41 laboratoriskais izmeklējums uz "Covid-19", bet kopumā līdz šim izmeklētas jau 332 personas.

"E. Gulbja laboratorija", kas piedāvā maksas Covid-19 analīzes pacientiem, kuriem nav akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmju, bet tie pēdējās 14 dienās atgriezušies no vīrusa skartajām teritorijām, Latvijas Televīzijai apstiprinājusi, ka

trīs no minētajiem jaunajiem pacientiem atklāti "Gulbja laboratorijā". Vienam no saslimušajiem pozitīvs rezultāts uzrādījies tikai pēc atkārtotām analīzēm.

Latvijā bezmaksas Covid-19 analīzes tiek veiktas tikai pacientiem, kuri atgriezušies no konkrētām vīrusa skartajām teritorijām un uzrāda slimības simptomus.

SPKC vērš uzmanību, ka cilvēkiem, kas atgriežas no ceļojuma, jāizvērtē savas ikdienas gaitas, jānovēro veselība 14 dienas un, ja parādās simptomi, jāzvana 113. Tāpat šīs 14 dienas ir jāatturas no ciemošanās pie senioriem vai tikšanās ar personām, kam ir hroniskas saslimšanas.

Tikmēr visā pasaulē Covid-19 gadījumu skaits 114 valstīs sasniedzis 118 000 un no šīs slimības miris 4291 cilvēks, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati.

PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss 11.martā paziņoja, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojums sasniedzis globālas pandēmijas līmeni.

Ņemot vērā minēto, Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien plkst.14 atkal ir sasaucis KVP sēdi, tajā nolemto varēs vērot tiešraidē arī portālā TVNET.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu