Covid-19 ierobežošanai izveido krīzes vadības centru VUGD vadībā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Mārtiņš Baltmanis piedalās preses konferencē, kurā atgādina par drošību svētkos un to, kā izvairīties no potenciālajām nelaimēm un traumām. FOTO: Maija Zara/LETA

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ierobežošanai izveidots krīzes vadības centrs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vadībā, pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņā (JV).

Kariņš žurnālistiem stāstīja, ka šis būs plašāks horizontāls krīzes vadības centrs ar VUGD kā atbildīgo iestādi.

"Situācija ar Covid-19 attīstās ik dienas. Sākotnēji šis bija pilnībā Veselības ministrijas un epidemiologu jautājums, tomēr, situācijai mainoties, valstī ir nepieciešama pārresoru koordinējoša iestāde. VUGD pēc definīcijas strādā kā krīzes menedžmenta vienība," skaidroja premjers.

Premjera birojā aģentūru LETA informēja, ka Krīzes vadības koordinācijas grupas uzdevums ir nodrošināt Ministru kabineta rīkojuma "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" izpildi, koordinējot iesaistīto institūciju darbību, kā arī īstenojot visu nepieciešamo drošības, preventīvo, gatavības, reaģēšanas, kā arī iespējamo seku likvidēšanas pasākumu kopumu, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanu Latvijā.

Par Krīzes vadības koordinācijas grupas vadītāju ir iecelts VUGD priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis, bet par viņa vietniekiem - Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško un Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Krīzes vadības koordinācijas grupā strādā Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics, Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Ministru prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Māris Cepurītis, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Slimību profilakses un kontroles centra direktore Iveta Gavare, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa, Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Satiksmes ministrijas valsts sekretāre Ilonda Stepanova, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis un Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.

Pēc Ministru prezidenta teiktā, Krīzes vadības padome un Ministru kabinets joprojām būs galvenās iestādes, kuras lems par Covid-19 ierobežošanu, tomēr jaunizveidotais centrs būs atbildīgs par valdības pieņemto lēmumu izpildi.

Kariņš uzsvēra, ka par šāda centra izveidi iepriekš daudz ticis runāts, tomēr tagad ar viņa lēmumu tas ticis izveidots. "VUGD ir radīts lai tiktu galā ar krīzes situācijām," piebilda premjerministrs.

Uz augšu
Back