Konkurss uz VBTAI vadītāja amatu, alga - 2264 eiro mēnesī

TVNET/LETA
Konkurss uz VBTAI vadītāja amatu, alga - 2264 eiro mēnesī
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Rotaļlietas; ilustratīvs foto.
Rotaļlietas; ilustratīvs foto. Foto: Evija Trifanova/LETA

Izsludināts konkurss uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja vietu, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

iLai pieteiktos konkursam, amata pretendentam jābūt nevainojamai reputācijai, ir iegūts sociālo zinātņu maģistra grāds, vēlams tiesību zinātnēs, vadības zinībās vai sociālajā darbā, kā arī ir vismaz triju gadu nepārtraukta pieredze organizācijas vadītāja amatā vai citā vadošā amatā organizācijas vadītāja tiešā pakļautībā ar vismaz desmit padotajiem darbiniekiem, kas iegūta pēdējo 10 gadu laikā.

Tāpat amata kandidātam jābūt piecu gadu profesionālajai pieredzei bērnu tiesību aizsardzības jomā, zināšanām par politikas plānošanas dokumentiem un normatīvajiem aktiem ar bērnu tiesību aizsardzību saistītajos jautājumos, kā arī izpratnei par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, administratīvā procesa un informācijas drošības jautājumiem.

Lai pieteiktos amatam, jāpārzina angļu valoda vismaz B2 līmenī, jāpiemīt teicamām stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmēm. Savukārt veiksmīgas pārmaiņu vadības pieredze tiks uzskatīta par priekšrocību.

Amata ieguvējam tiek piedāvāta mēnešalga 2264 eiro pirms nodokļu nomaksas, sociālās garantijas un veselības apdrošināšana pēc pārbaudes laika beigām, kā arī motivējoša bonusu sistēma atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem.

Vadītāja amata pretendentu atlasi centralizēti veiks Valsts kanceleja. Atlases procesa trešajā kārtā tiks novērtētas vadības kompetences: stratēģiskais redzējums, pārmaiņu vadīšana, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, komandas vadīšana, darbinieku motivēšana un attīstīšana. 

Lai pieteiktos amatam, nepieciešamie dokumenti Valsts kancelejā jāiesniedz līdz 14.aprīlim.

Kā ziņots, darba attiecības ar līdzšinējo VBTAI vadītāju Mariannu Dreju tika pārtrauktas 28.februārī uz savstarpējas vienošanās pamata.

Dreja kopš 2019.gada 14.oktobra atradās darbnespējā. Viņas prombūtnes laikā inspekcijas vadītājas pienākumi tika uzticēti VBTAI Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktorei Valentīnai Gorbunovai.

Pērn oktobra sākumā tapa zināms, ka daļa no iestādes darbiniekiem ir neapmierināti ar Drejas pārvaldes metodēm. Pēc labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) toreiz paustā aģentūrai LETA, apmeklējot inspekciju un izrunājoties ar darbiniekiem, ministre secinājusi, ka daudzi no viņiem ir neapmierināti ar iestādes vadītāju un tāpēc esot noskaņoti pamest darbu, ja nekas nemainīsies.

Lai arī Petraviča tolaik uzsvēra, ka šādā situācijā ir skeptiska par Drejas iespējām turpināt darbu VBTAI vadītājas amatā, ministre arī atzīmēja, ka Darba likums aizsargā darba ņēmēja tiesības, tāpēc "tas vien, ka darbinieki ir neapmierināti, nevar būt iemesls atbrīvošanai, jo tad pastāv tiesāšanās iespējas".

Petraviča arī vērsa uzmanību, ka problēma nav radusies ne "vakar vai aizvakar", bet jau laikā, kad Dreja atnāca strādāt uz VBTAI.

Pati Dreja situāciju nav komentējusi.

Valdība viņu inspekcijas vadītājas amatā apstiprināja 2018.gada februārī. Pirms tam viņa ilgstoši ieņēma dažādus amatus Nodarbinātības valsts aģentūrā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu