Tramps dod rīkojumu General Motors ražot plaušu ventilatorus

Donalds Tramps FOTO:

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien izdeva federālu rīkojumu, lai piespiestu autobūves uzņēmumu "General Motors" (GM) ražot plaušu ventilatorus, kuru slimnīcās sāk pietrūkt, ASV pieaugot jaunā koronavīrusa infekcijas gadījumu skaitam.

Tramps piemēroja reti izmantoto Aizsardzības ražošanas likumu (DPA), lai pēc ieilgušām sarunām norīkotu GM paātrināt apņemšanos ražot plaušu ventilatorus vienā no savām auto rūpnīcām.

Šis likums, kas paredzēts izmantošanai kara laikā, lai rekvizētu privātu uzņēmumu ražošanai aizsardzības vajadzībām,

10

ļaus Baltajam namam pieprasīt, lai GM "pieņemtu, izpildītu un noteiktu par prioritāriem federālos kontraktus ventilatoru ražošanai", paziņoja Tramps.

Viņš sacīja, ka sarunas ar GM ir bijušas "produktīvas", "bet mūsu cīņa pret vīrusu ir pārāk steidzama, lai ļautu līgumslēgšanas procesa kompromisiem turpināties normālā gaitā".

"GM šķieda laiku. Šodienas rīcība palīdzēs nodrošināt ventilatoru ātru ražošanu, kas glābs amerikāņu dzīvības."

10

Tramps vēlāk Baltā nama preses konferencē piebilda, ka šim lēmumam "skaidri jādemonstrē, ka mēs nevilcināsimies izmantot federālās valdības pilno varu, lai cīnītos pret šo krīzi".

Viņš arī paziņoja, ka tālākas iniciatīvas saskaņā ar DPA tagad koordinēs Baltā nama padomnieks Pīters Navarro, kuram iepriekš bija svarīga loma ASV tirdzniecības strīda ar Ķīnu risināšanā.  

Tramps pirms tam piektdien savā tvītā bija pieprasījis GM un tā konkurentam "Ford" ātri pāriet uz ventilatoru ražošanu, kuri ir ļoti svarīgi, lai palīdzētu nopietni slimiem Covid-19 pacientiem elpot.

10

GM ātri atbildēja, ka tam ir vienošanās ar medicīnas aprīkojuma izgatavotāju "Ventec Life Systems" par ventilatoru ražošanu GM auto rūpnīcā Indianas štata Koromo pilsētā, un ka to piegāde var tikt uzsākta aprīlī.

Baltais nams nebija apmierināts ar šo atbildi un pēc četrām stundām piemēroja DPA. 

GM pēc Trampa paziņojuma pavēstīja, ka jau vairāk nekā nedēļu rīkojas šajā jomā. 

Uz augšu
Back