Martā par zvejas pārkāpumiem sāktas 53 administratīvā pārkāpuma lietvedības

FOTO: Zane Bitere/LETA

Valsts vides dienests (VVD) martā par zvejas pārkāpumiem sācis 53 administratīvā pārkāpuma lietvedības un izņēmis 166 nelikumīgus zvejas rīkus, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Viņa stāstīja, ka VVD martā veicis 297 zvejas kontroles pasākumus, no tiem - 230 pārbaudes veiktas iekšējos ūdeņos, bet 67 - piekrastē un Baltijas jūras ūdeņos. Kopumā martā apsekoti 745 ūdens objekti, pārbaudīti 2695 makšķernieki un zvejnieki, kā arī 56 kuģi.

Piemēram, marta beigās VVD inspektori, veicot pārbaudes jūrā, uz zvejas kuģiem "Sams" un "Vidi" atklāja divus pārkāpumus - uz kuģu klāja pārbaudes brīdī atradās nereģistrēts loms - aptuveni tonna uz katra no kuģiem. Par pieļauto pārkāpumu ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība, iespējamais naudas sods - no 140 līdz 1400 eiro.

VVD lieguma laikā pastiprināti īsteno zvejas kontroli iekšzemes un Baltijas jūras ūdeņos, arvien plašāk kontroles laikā izmantojot jaunas pieejas un tehnoloģiskos risinājumus, atzīmēja Kļaveniece.

Uz augšu
Back