Japānā Covid-19 izplešas lielajās pilsētās; izsludinās ārkārtas stāvokli

FOTO: AFP/SCANPIX

Japānas premjerministrs Sindzo Abe pirmdien pavēstīja, ka, sākot ar otrdienu, Covid-19 krīzes dēļ izsludinās ārkārtas stāvokli Tokijā un vēl sešās prefektūrās, tomēr stingrs karantīnas režīms ieviests netiks.

Valdība īstenos 108 triljonu jenu (teju triljonu eiro) stimulu programmu, lai palīdzētu pārvarēt pandēmijas ekonomiskās sekas, arī paredzot naudas maksājumus grūtībās nonākušām mājsaimniecībām, kā arī finanšu atbalstu, lai aizsargātu uzņēmumus un darbavietas.

Kā sacīja Abe, valdības izveidotās darba grupas eksperti mudinājuši viņu gatavoties ārkārtas stāvokļa izsludināšanai, Covid-19 uzliesmojumam strauji izplešoties lielajās pilsētās, arī Tokijā, un slimnīcu pārslogotībai samilstot lielā pacientu skaita dēļ.

Ārkārtas stāvoklis būs spēkā Tokijā, Osakā, Fukuokā un vēl četrās vissmagāk skartajās pašvaldībās. Tas būs spēkā mēnesi.

Pasākumi iecerēti sociālās distancēšanās prasību nostiprināšanai, kā arī lai nodrošinātu, ka sociālās un ekonomiskās aktivitātes turpinās minimālā apjomā.

Japānā apstiprināti 3654 inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu, arī 84 gadījumi, kad sasirgušie aizgājuši no dzīves. Vēl 712 inficēšanās un 11 nāves gadījumi reģistrēti uz kruīza kuģa, kas karantīnas režīmā šogad atradās Jokohamas ostā, netālu no Tokijas.

Uz augšu