:format(webp)/nginx/o/2025/05/14/16842507t1hbe7d.jpg)
Ir darba devējs un ir ģimenei draudzīgs darba devējs. TVNET GRUPA tāda ir pavisam oficiāli, jo jau gandrīz divus gadus tai piešķirts statuss “Ģimenei draudzīga darbavieta”. Atzīmējot Ģimenes dienu 15.maiju, rādām un stāstām, ko nozīmē un pieprasa šāds statuss, kas piešķirts uz diviem kalendārajiem gadiem.
Video: TVNET GRUPAS vērtība – laimīgi darbinieki un viņu ģimenes!
Labdien, mani sauc Kristīne, es strādāju TVNET GRUPĀ vairāk nekā gadu un vēlos palepoties un palielīties ar savu darba vietu. Darbā mēs pavadām lielāko mūsu nomoda laiku, kolēģus mēs redzam ilgāk nekā savus ģimenes locekļus, tādēļ ir svarīgi, ka darbs nevis apzog ģimeni, bet tai palīdz un stiprina. Kurš gan grib, lai sieva, mamma, tētis, vīrs nāk mājā īgns, nikns un sarēc uz visiem mājiniekiem? Kurš bērns gan grib savā koncertā ar acīm meklēt vecākus, bet neatrast? Kurš bērns gan grib dzirdēt: “Netraucē! Man nav laika!” Kurš grib savu mīļo redzēt saplūdušu ar dīvānu un tukšu skatienu pretējā sienā, piektdienas vakarā bezcerībā izdvešot: “Pēc divām dienām atkal uz darbu!”
Mani TVNET GRUPA “nopirka” ar biroju, patiesībā jau ar gaiteni uz to – plašs, gaišs un zaļš, zem loga pienāk un atiet vilcieni, attiecīgi – iekāpju stacijā un izkāpju birojā. Nekādu sastrēgumu.
Kolēģi neatsaka un, ja nodemonstrēju savu spēju plānot laiku un spēju atpūsties (attiecīgi izņemt atvaļinājumu, neuzkrājot neizņemtas dienas), tieku apbalvota ar vēl vienu atvaļinājuma nedēļu!
Un par pilsoņa pienākumu pildīšanu – nobalsojot – hops! Vēl viena brīvdiena! Atprečo, kā vēlies, māki un gribi! Datorā burtus jāsāk palielināt, bet lasīšana prasa apdrukātā papīra turēšanu izstieptā rokā? Marš pēc brillēm un čeku iesniegt kompensācijai! Darbam esmu vajadzīga ar funkcionējošu redzi! Leiputrija, ne darbs! Un es vēl nemaz nepastāstīju par dažādiem pārgājieniem, izklaides pēcpusdienām bērniem un neskaitāmām kūkām dažādu panākumu sakarā!
Iespējams, teiksiet “tu jau strādā tikai gadu, skaidrs, ka tev viss patīk”, bet es pretim likšu kolēģus, kam darba stāžs krietni lielāks, tātad pirmā jūsma jau noskrējusi.
Starp ķepaiņiem, baseiniem un teātriem
Piemēram, TVNET Izklaides satura vadītāja Krista Garanča novērtē iespēju strādāt hibrīdrežīmā, kad pirmdien un piektdien var strādāt attālināti, kā arī dažādu bonusu sistēmu – baseina abonementu, teātru un citu pasākumu biļetes.
"Tāpat novērtēju dabūt ekstra brīvdienas, piemēram, par pilsoņa pienākumu pildīšanu vēlēšanās. Brīvās dienas izmantoju fiziskām aktivitātēm."
Krista Garanča
Radošo reklāmas risinājumu vadītāja Liene Kārkliņa augstu vērtē ne tikai tīkamu darba vidi, atalgojumu un karjeras izaugsmes iespējas, bet arī darba devēja attieksmi pret privāto dzīvi un ģimenes vajadzībām. “Pie mums saprot, cik svarīgs ir līdzsvars starp darbu un personīgo dzīvi – jo tā nav vienkārši iegriba, tā ir reāla dzīve un nepieciešamība. Lai ikdienā ieviestu vairāk līdzsvara un laika sev, piektdienas pie mums ir īsākas. Tā ir neliela, bet vērtīga priekšrocība, kas ļauj agrāk sākt nedēļas nogali un vairāk laika veltīt pašai sev un ģimenei. Papildus tiek piedāvātas bonusa brīvdienas, kuras var izmantot brīžos, kad bērnam ir svarīgs deju koncerts, viņš saslimis vai vienkārši nepieciešama diena atelpai.
Īpašu kopā būšanas laiku varu ieplānot 1. septembrī, kas pie mums ir brīvdiena vecākiem, kuru bērni sāk mācības pirmajās klasēs. Šajā mācību gadā man tā bija lieliska iespēja nesteidzīgi pavadīt šo svarīgo dienu kopā ar savu pirmklasnieci, padarot to par skaistiem svētkiem.
Liene Kārkliņa TVNET GRUPAS radošo reklāmas risinājumu vadītāja
Rūpējoties par darbinieku veselību un labsajūtu brīvajā laikā, darbiniekiem un mūsu ģimenēm tiek piedāvāta iespēja apmeklēt gan sporta zāli, gan baseinu, un pat klātienē baudīt hokeja spēles "Arēnā Rīga" un apmeklēt kultūras pasākumus un koncertus. Šī ir ir iespēja atpūsties, gūt pozitīvas emocijas un vienkārši ko jaunu piedzīvot. Dažkārt bērni jāņem līdzi uz biroju, un šeit viņi ir gaidīti – atpūtas telpā mazos viesus sagaida zīmuļi, puzles un nereti pa biroju rosās pūkdupsis Floki, ar kuru padraudzēties. Un pats būtiskākais – pie mums valda sapratne un uzticēšanās. Ja vajadzīgs garāks pusdienlaiks, brīva diena vai darbi jābeidz agrāk – tas viss tiek uztverts ar sapratni. Galvenais ir padarīts darbs un motivēts darbinieks.”
/nginx/o/2025/05/14/16843972t1h13bb.jpg)
Flokijs ir mūsu kolēģes Gerdas Pulkstenes korgijs! Un nevis šāds tāds, bet ar tituliem un korgiju gājiena aizsācējs un pirmrindnieks! Tāpat viņš ir čaklākais uz biroju nācējs, kur pusslodzē piestrādā par stresa noņēmēju. Šad tad ar savu klātbūtni biroju pagodina arī fotogrāfa Paula Zvirbuļa taksenīte Buba un mazais trīceklītis Zigis, TVNET Ziņu dienesta vadītājas Laumas Lazdiņas suņuks.
“Vai suns ir ģimenes loceklis?” jautā Lauma un pati arī atbild: ”Ir! Un mūsu darbā darbinieku ģimenes tiek cienītas un godātas nevis tikai vārdos, bet arī pavisam praktiski.
Tā, piemēram, adoptējot dzīvnieku no patversmes, tiek piešķirta brīva nedēļa, lai visas iesaistītās puses var mierīgi sākt viena ar otru aprast un pielāgoties jaunajai dzīvei.
Lauma Lazdiņa, TVNET ziņu dienesta vadītāja
Pati šo iespēju esmu izmantojusi divas reizes, no patversmēm adoptējot suņus. Un vēl jāpiebilst, ka mūsu ofiss ir suņiem draudzīgs - četrkājainos kolēģus sagaidām tikpat sirsnīgi kā divkājainos!"
Savukārt Agnese Kvedere, mārketinga nodaļas vadītāja, atzīst: "Es augstu vērtēju uzņēmuma pieeju, kas ne tikai runā par ģimenēm draudzīgu politiku, bet arī īsteno to praksē.
Saīsinātās piektdienas un papildu brīvdienas par veiksmīgu atvaļinājumu plānošanu sniedz man vairāk laika ģimenei, bet attālinātā darba iespējas ļauj būt klāt bērnudārza koncertos vai ģimenes locekļu ārsta vizītēs."
TVNET GRUPAS mārketinga nodaļas vadītāja Agnese Kvedere
Ar novusa kiju un cilvēkmīlestību
Par to, lai darbinieku vajadzības tiktu saredzētas un sadzirdētas, rūpējas mūsu personāla vadītāja Līna Gailuma, kura ar TVNET GRUPU kopā ir vien pusgadu, bet arī uz viņu attiecas tas pats, ko viņa novērojusi citiem darbiniekiem:
“Šajā kolektīvā cilvēki ļoti ātri iekļaujas, tiek pieņemti, gaidīti. Katrs gatavs palīdzēt un atbalstīt. To es izjutu pati, un to man saka jaunie darbinieki.”
Uz jautājumu, kāpēc Līna izvēlējusies iet personāla vadības ceļu, viņa atsmej, ka ļoti patīk cilvēki! Viņas mīļākā dienas daļa ir atpūtas telpā uzspēlēt novusu: “Tā ir kolosāla atpūta un iespēja komunicēt ar kolēģiem.” No savas puses vēlos piemetināt, ka šogad Līna noorganizēja "Tvnet novusa čempionātu". Zinot, ka Līnai patīk ziemas peldes un viņa augstā līmenī spēlē volejbolu, paredzam, ka pārskatāmā nākotnē mūs sagaida arī kas tāds, jo Līna spēj aizraut un iedrošināt. Un vēl – viņai klausa pat kafijas automāts un piena putotājs. Dažreiz šķiet, ka Līnai tikai uz tiem jāpaskatās un kafija kļūst gardāka, bet piens sāk putoties. Līna neatsaka kolēģiem, ja vajadzīgs filmēties soctīkliem – lūdzu! Vajag pagatavot recepti "Receptes.lv" 20 gadu jubilejai? Līna jau kapā rasolu!
/nginx/o/2025/05/14/16842510t1h6eef.jpg)
“Ģimene ir svarīga, un tie darba devēji, kas to ir sapratuši, ir ieguvēji. Darbinieks, kurš uz darbu nāk ar prieku un mājās atgriežas priecīgs, ir ieguvums kā ģimenei, tā darba devējam. Mūsu vērtības ir aktīva pozīcija, drosme, dažādība un uzticēšanās,“ stāsta Līna. “Daudzie bonusi, ko darba devējs piedāvā, piemēram, hibrīda darbalaiks, saīsinātā darba diena piektdienās, iespēja jūlijā strādāt attālināti, papildu brīvdienas, ir iespējamas tieši savstarpējās uzticēšanās dēļ. Darba devējs uzticas darbiniekam, ka darbs tiks paveikts laikā un kvalitatīvi.
Darbinieks ir motivēts paveikt uzdevumu vislabākajā kvalitātē, jo zina, ka neviens neskaita minūtes, ko viņš pavadījis, piemēram, aizvedot bērnu pie ārsta.
Tāpat mums ir padomāts, lai ģimenes locekļi gūtu ne tikai emocionālu, bet arī fizisku labumu, kā piemēru varu minēt peldbaseina apmeklējumu, kur darbinieks var ņemt līdzi plus vienu personu, arī teātra biļetes ir paredzētas diviem cilvēkiem. Tāpat nevar nepieminēt, ka birojs ir atvērts un iekārtots tā, lai tur ērti justos kā darbinieku bērni, tā četrkājainie mīluļi. Jā, mums ir arī četrkāju kolēģi. Protams, TVNET GRUPA ir kopā kā priekos, tā bēdās, ja ir kāzas, mazuļa piedzimšana, mēs priecājamies līdzi, atbalstām, piešķiram papildu brīvdienas. Un, ja darbiniekam nomiris tuvinieks, mēs esam kopā un sniedzam atbalstu. Tik vienkārši!
Arī pilsoņa pienākumu pildīšana kā Saeimas, tā pašvaldību vēlēšanās tiek atalgota ar papildu brīvdienu, ko darbinieks var izmantot sev vēlamā laikā un veidā.”
EKSPERTA VIEDOKLIS
Sasniegt personīgos un darba mērķus
Konsultē Iveta Bikse, personālvadības un vadības konsultāciju zīmola talent+be partnere, darba un organizāciju psiholoģe
/nginx/o/2025/05/14/16843994t1h5c8e.jpg)
Pie viņas pēc padoma vēršas ne viens vien uzņēmums. Populārākais jautājums ir, kā vadīt savus cilvēkus tā, lai darbinieki sasniegtu konkrētus mērķus. Otrs populārākais un, kā uzskata pati Iveta, “patiesībā visbūtiskākais jautājums, ko uzdod darba devēji, ir – kā maniem vidējā un zemākā līmeņa vadītājiem, arī maniem projektu vadītājiem mācīt vadīt cilvēkus tā, lai būtu labs mikroklimats, lai tiktu sasniegti mērķi un darbinieki būtu apmierināti.”
Lūgta raksturot, kāds tad īsti ir ģimenei draudzīgs darba devējs, eksperte saka:
“Draudzīgs darba devējs ir tāds, pie kura strādājot cilvēks var satikt savu ģimeni un sasniegt sev būtiskus mērķus personīgajā dzīvē.
Attiecīgi manas vajadzības, kuras realizēju ģimenē, ir iespējamas. Tāpat ir iespējami mani mērķi darbā. Rezultātā necieš nedz darbs, nedz ģimene, tiek atrasts balanss starp privātiem un darba mērķiem.”
Eksperte uzsver: lai kļūtu par ģimenei draudzīgu uzņēmumu, ir tas patiešām jāgrib, jāspēj ieklausīties savos darbiniekos, jāspēj ieviest pārmaiņas un jādomā par labbūtību. To, vai uzņēmums patiesi ir draudzīgs ģimenei, ar saviem darbiem parādīs paši darbinieki. To ļoti labi uzrāda arī rekomendācijas indekss jeb NPS (Net Promoter's Score) NPS indekss. Šis ir ļoti populārs un vienkāršs veids, kā izmērīt darbinieku apmierinātību. "Darbinieki 10 ballu sistēmā novērtē, cik ļoti savu darba vietu ieteiktu draugiem un paziņām. Darba vietās, kur rādījums ir no 9 līdz 10, viss ir izcili; ja ir no 7 līdz 8, tad šie darbinieki iesaka darbavietu, bet ar iebildēm un niansēm. Attiecīgi, ja vērtējums ir zem 7, tas nozīmē, ka darbinieki visdrīzāk neieteiktu šo darbu."
Dažādās labbūtības sejas
Iveta atzīst, ka aizvien vairāk uzņēmumu sākuši domāt par darbinieku labbūtību, kas ir apsveicami.
“Darba devējiem ir jāspēj atbildēt uz vairākiem jautājumiem. Kas ir svarīgākie jautājumi, ar kuriem vadītāji griežas pie augstākās vadības? Kas ir aktuāls, kas ir sāpīgie punkti? Par ko mani darbinieki šobrīd ir visvairāk gandarīti un kas viņiem ir lielākie izaicinājumi? Vai kā vadītājs pietiekoši un saprotami slavēju darbiniekus par to, par ko viņi ir visvairāk gandarīti?“
Tāpat eksperte atgādina, ka labbūtība nenozīmē, ka viss ir balts un pūkains. Nebūt ne! "Labbūtība ir konflikti, kopīga risinājumu meklēšana, diskusijas, jā, arī protesti un cīņa par savu taisnību! Tas tikai nozīmē, ka darbiniekiem nav vienalga, ka viņiem ir svarīgi sasniegt mērķi. Viņi nāk ar ierosinājumiem, kas, protams, rada konfliktus vai viedokļu sadursmi. Arī tāda ir labbūtības seja. Jāsatraucas nevis tad, kad sapulcēs un gaiteņos notiek skaļas diskusijas, bet tad, kad ir klusums, čukstēšanās gaiteņos un samierināšanās, sak “nav jau jēgas kaut ko teikt, nekas nemainīsies”.
/nginx/o/2025/05/14/16844150t1h2220.jpg)