O, 26.09.2023.

Viņķele: Vasaras festivāli, visticamāk, būs jāatceļ

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 25
Veselības ministre Ilze Viņķele.
Veselības ministre Ilze Viņķele. Foto: Edijs Pālens/LETA

Vasaras festivāli, visticamāk, būs jāatceļ, komentējot vairāku koncertu un festivālu organizētāju plānus tos rīkot, pirmdiena preses konferencē prognozēja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

"Negribētu būt tā ne priecīgo ziņu nesēja, tāpēc mēģināšu kombinēt - vasara būs, bet festivāli, visdrīzāk, nebūs," sacīja ministre.

Vienlaikus politiķe atzina, ka par ambulatoro pakalpojumu sniegšanas atsākšanu varēja laicīgāk brīdināt kolēģus, lai gan šāds lēmums savā ziņā varēja būt paredzams, jo ierobežojumi sākotnēji tika noteikti līdz 14.aprīlim.

Viņķele atvainojās universitāšu slimnīcām, kuras pakalpojumu atgriešana varētu apgrūtināt visvairāk.

"Jā, man ir jāatvainojas lielo slimnīcu vadītājiem un arī pacientiem par to ieskriešanās laiku, kas šonedēļ būs, atjaunojot pakalpojumus," sacīja politiķe.

Runājot par iedzīvotāju grupām, kurām tiek veikti Covid-19 testi, ministre sacīja, ka tiek analizēts, cik liels pieprasījums šīm analīzēm ir no tirdzniecības nozares, ģimenes ārstu un sociālās aprūpes centru puses.

Netiek izslēgta iespēja paplašināt testējamo grupu sarakstu un, pēc ministres paustā, lēmums varētu tikt pieņemts dažu dienu laikā. Līdz šim jaunas testējamo personu grupas ieviestas teju katru nedēļu, norādīja ministre.

Jau ziņots, ka vairāki lielāka mēroga festivālu un kultūras pasākumu organizatori jau ir paziņojuši par pasākumu atcelšanu, tomēr joprojām ir festivāli, kuru organizatori nav snieguši informāciju par pasākuma atcelšanu.

Tāpat vēstīts, ka no šodienas daļēji tiek atjaunoti ambulatorie un diagnostikas pakalpojumi, kuru sniegšana Covid-19 izplatības ierobežošanas nolūkos bija ierobežota vairākas nedēļas.

Pagājušajā diennaktī saslimšana ar Covid-19 apstiprināta 12 cilvēkiem, tādējādi līdz šim inficēšanās reģistrēta 739 Latvijas iedzīvotājiem. Iepriekšējā diennaktī valstī veikti 787 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, bet kopumā līdz šim Latvijā veikti 36 668 izmeklējumi.

Pēdējās diennakts laikā slimnīcā ievietos viens pacients, bet kopumā patlaban ir stacionēti 45 pacienti, no kuriem 40 ir ar vidēji smagu, bet pieci pacienti ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 64 pacienti.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 25

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais