Pirmo reizi Latvijā novērots īspirkstu cīrulis

TVNET/LETA
Pirmo reizi Latvijā novērots īspirkstu cīrulis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Pēteris Daknis

Piektdien pirmo reizi Latvijā novērots īspirkstu cīrulis (Calandrella brachydactyla), kas ir jauna suga Latvijas savvaļā, informēja Latvijas Ornitoloģijas biedrībā (LOB).

Īspirkstu cīruli, veicot putnu monitoringu LOB uzdevumā, ir novērojis Pēteris Daknis Pāvilostas novadā.

"Īspirkstu cīruli, kas ir no Dienvideiropas nākusi suga, līdz šim neviens Latvijā vēl nebija fiksējis, lai arī Somijā un Igaunijā tas jau bija redzēts. Tuvākās zināmās ligzdošanas vietas zināmas aptuveni tūkstoš kilometru uz dienvidaustrumiem, tostarp, Ukrainas ziemeļu daļā," skaidro ornitologs Māris Strazds. 

Pēdējo reizi jauna putnu suga Latvijas savvaļā novērota 2016.gadā. Tolaik bija Sibīrijas rubīnrīklīte (Calliope calliope). 

LOB ir lielākā dabas organizācija Latvijā, kura pateicoties vairāk nekā 600 biedriem, veic savvaļas putnu izpēti un tiecas saglabāt to dzīvotnes Latvijā, rūpējoties par dabas daudzveidību cilvēku un putnu labklājības vārdā. Par putnu daudzveidību iestājas kopš 1985.gada. Izdod vienīgo žurnālu par putniem latviešu valodā "Putni dabā". Ir starptautiskās putnu aizsardzības organizācijas "BirdLife International" pārstāvis Latvijā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu