C, 11.08.2022.

Lietuvā, atsakoties no automobiļa, kompensēs sabiedriskā transporta biļetes vai skrejriteni

TVNET/LETA
Lietuvā, atsakoties no automobiļa, kompensēs sabiedriskā transporta biļetes vai skrejriteni
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: AFP/SCANPIX

 Lietuvā no nākamās nedēļas varēs lūgt kompensāciju par atteikšanos no veca un piesārņojoša automobiļa, lai iegādātos mopēdu, elektrisko skrejriteni, velosipēdu vai sabiedriskā transporta biļeti, paziņojusi Vides ministrija. 

Kā pastāstījis ministrs Ķēstutis Mažeika, jaunnedēļ aizsāksies programma, kas ļaus gada sabiedriskā transporta biļetes iegādei saņemt 260-300 eiro, elektriskā mopēda vai motocikla pirkšanai - līdz 1000 eiro. Par elektrisko velosipēdu paredzēts izmaksāt līdz 700 eiro un par parastu divriteni vai elektrisko skrejriteni - līdz 400 eiro. 

“Pieteicējs, iesniedzot attiecīgus dokumentus, saņems kompensāciju līdz 1000 eiro apmērā. Būs iespējams iegādāties arī vairākas preces," viņš norādījis.

Līdz šim Lietuvā kompensāciju par vecu un piesārņojošu transportlīdzekli varēja izmantot, pērkot mazāk piesārņojošu automašīnu. Šim pasākumam atvēlēti pieci miljoni eiro. 

Pēc Mažeikas teiktā, kopš pagājušā gada, kad programma uzsākta, jau saņemti 644 pieteikumi.

Uz kompensāciju var pretendēt autovadītāji, kuri vismaz gadu izmantojuši piesārņojošu automašīnu un nodod to utilizēšanai. Ja viņi iegādājas citu automašīnu, tās oglekļa dioksīda izmešu līmenis nedrīkst pārsniegt 130 gramus, rēķinot uz kilometru, tai Eiropas Savienībā pirmo reizi jābūt reģistrētai pēc 2013. gada 1. janvāra un jābūt darbināmai ar benzīnu, gāzi, etanolu vai elektrību. 

Pērn aprīlī Lietuvas valdība apstiprināja gaisa piesārņojuma samazināšanas plānu, kurā šīm kompensācijām līdz 2021.gadam paredzēti 30 miljoni eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu