Baltijas valstu ārlietu ministri vienojas koordinēt Covid-19 ierobežojumu atcelšanu uz Baltijas valstu iekšējām robežām

Latvijas-Lietuvas robeža FOTO: Edijs Pālens/LETA

Baltijas valstu ārlietu ministri vienojas koordinēt jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ierobežojumu atcelšanu uz Baltijas valstu iekšējām robežām.

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, trešdien Rinkēvičs (JV) piedalījās Baltijas valstu ārlietu ministru videokonferencē, kur apsprieda reģionālās sadarbības nozīmi izejai no Covid-19 krīzes.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ārlietu ministri bija vienisprātis, ka ir nepieciešams pēc iespējas vienotāki un saskaņotāki risinājumi, pakāpeniski atceļot ierobežojumus uz Baltijas valstu iekšējām robežām un atjaunojot pārrobežu pasažieru kustību.

Rinkēvičs uzsvēra, ka Baltijas valstu starpā ir nepieciešams regulāri apmainīties ar informāciju par ierobežojošo pasākumu atcelšanu uz Baltijas valstu iekšējām robežām, lai izeja no krīzes notiktu saskaņoti.

Ministri arī atzinīgi novērtēja līdzšinējo Baltijas valstu konsulāro dienestu sadarbību repatriācijas reisu organizēšanā, kā arī valstspiederīgo tranzīta iespēju nodrošināšanā uz mītnes zemi. Ņemot vērā, ka repatriācijas jautājumi joprojām saglabā savu aktualitāti, ministri apliecināja gatavību cieši sadarboties arī turpmāk.

Savukārt Latvijas Valsts robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone aģentūrai LETA atgādināja, ka ārkārtējās situācijas laikā robežkontrole no Latvijas puses uz ES iekšējām robežām nav atjaunota, kas nozīmē, ka uz robežas ar Lietuvu un Igauniju nekādi ierobežojumi vai ceļošanas aizliegumi no Latvijas puses nav ieviesti.

Lai arī kopš 17.marta Latvija ir atcēlusi starptautiskos pasažieru pārvadājumus šķērsot minēto robežu ar privāto transportu vai kājām nav. Aizliegums šķērsot robežu attiecas tikai uz ārējo robežu, proti, ar Krieviju un Baltkrieviju, tomēr atbildīgas amatpersonas var lemt par izņēmumiem.

Uz augšu
Back