Sv, 24.09.2023.

Policija izbeigusi kriminālprocesu par kāda vīrieša vēršanos pret "Re:Baltica" redakciju

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts policija (VP) ir izbeigusi kriminālprocesu par kāda vīrieša vēršanos pret pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" redakciju.

VP preses pārstāve Gita Gžibovska apstiprināja, ka pērn 10.decembrī sāktais kriminālprocess, "veicot izmeklēšanu un izvērtējot visus faktus", šogad aprīļa sākumā izbeigts, jo izdarītajā nodarījumā nav noziedzīga nodarījuma sastāva.

Jau ziņots, ka pērn ar rupjiem zvaniem žurnālistiem un viņu tuviniekiem, kā arī ierakstiem sociālajos medijos kāds vīrietis ilgstoši vērsās pret pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" redakciju, līdz kādu dienu vajātājs ar sēru vainagu un nenoskaidrotu šķidrumu ieradies redakcijā. Tad žurnālisti vērsušies policijā. Par "Re:Baltica" gadījumu tika sākts kriminālprocess par vajāšanu.

Toreiz situācija ar "Re:Baltica" pērn piesaistīja arī augstu amatpersonu uzmanību. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) bija izdevis rezolūciju iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV) un par mediju politikas jomu atbildīgajam kultūras ministram Naurim Puntulim (VL-TB/LNNK), aicinot kopīgi strādāt pie risinājuma situācijām, kad žurnālistiem tiek izteikti draudi viņu profesionālās darbības dēļ.

Ņemot vērā minēto, pērnā gada nogalē VP paziņoja, ka tā turpmāk nodrošinās kontaktpersonu, pie kuras žurnālisti jebkurā diennakts laikā varēs vērsties, ja radīsies aizdomas par iespējamiem draudiem, kā arī sola uz saņemto informāciju operatīvi reaģēt.

Tāpat ziņots, ka VP izvērtēs kāda bijušā policista nesen sociālajos tīklos paustos izteikumus pret Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" darbiniekiem.

Kāds bijušais likumsargs sociālajā tīklā "Facebook" tika ierakstījis: "Tās Re padlas ir reāli jāapsit ar sūdainu koku, kā trakus suņus." VP Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Simona Grāvīte apliecināja, ka minētie izteikumi ir nonākuši policijas redzeslokā un šī informācija nodota likumsargiem pārbaudei.

Starp bijušās VP amatpersonas ierakstiem "Facebook" atrodams arī attēls, kurā "Re:Baltica" dibinātāja Inga Spriņģe attēlota nacistu uniformā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais