T, 29.03.2023.

Maduro apgalvo, ka viņa sāncensis Gvaido "iebrukumu" Venecuēlā izplānojis Baltajā namā

TVNET/LETA/AFP
Maduro apgalvo, ka viņa sāncensis Gvaido "iebrukumu" Venecuēlā izplānojis Baltajā namā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Reuters/ScanPix

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro trešdien paziņojis, ka opozīcijas līderis Huans Gvaido vizītes laikā Baltajā namā ticies ar bijušo ASV īpašo uzdevumu vienību karavīru, lai izplānotu "iebrukumu" Venecuēlā.

Maduro apgalvo, ka tikšanās notikusi februārī, kad Gvaido ieradās Vašingtonā, lai tiktos ar ASV prezidentu Donaldu Trampu. Baltajā namā 4.februārī Gvaido tikās ar bijušo ASV īpašo uzdevumu vienību karavīru Džordanu Gudro, pavēstījis Maduro.

Venecuēla apgalvo, ka Gudro organizēja un apmācīja algotņus iebrukumam Venecuēlā.

Maduro apgalvo, ka tikšanās notikusi pēc Trampa rīkojuma nākt klajā ar uzbrukuma plānu. Maduro norādījis, ka Gudro klātbūtni Baltajā namā būtu ļoti viegli apstiprināt un iespējams noteikt, kurā telpā viņš ticies ar Gvaido.

Baltais nams Maduro izteikumus nav komentējis, taču Tramps iepriekš noliedzis ASV valdības saistību ar neveiksmīgo operāciju.

Venecuēlas sakaru ministrs Horhe Rodrigess otrdien sacīja, ka, tiekoties ar Gvaido, Gudro apstiprināts par uzbrukuma militāro līderi.

Maduro apgalvo, ka 3.maijā notika iebrukums Venecuēlā ar nolūku viņu nogalināt, taču to izdevās novērst. 52 personas tika aizturētas, tostarp divi ASV pilsoņi - 34 gadus vecais Lūks Denmens un 41 gadu vecais Eirens Berijs, atklāja Venecuēlas valdošās Sociālistu partijas līdera vietnieks Diosdado Kabeljo.

Venecuēlas apgalvojumi balstīti uz video, kurā viens no aizturētajiem stāsta par tikšanos Baltajā namā.

Maduro apgalvo, ka Gvaido parakstījis līgumu ar Gudro dibināto privāto uzņēmumu "Silvercorp USA" par apvērsuma īstenošanu Venecuēlā ar mērķi sagūstīt, aizturēt un gāzt Venecuēlas prezidentu un aizstāt viņu ar opozīcijas līderi.

Gvaido paziņojis, ka šīs apsūdzības nav patiesas un valdība meklē ieganstu, lai viņu aizturētu.

Tramps ir noliedzis, ka ASV būtu saistīta ar 3.maijā Venecuēlā notikušo incidentu.

Tamps izteicies, ka gadījumā, ja viņš būtu devis rīkojumu uzbrukt, tas būtu atklāts iebrukums.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu