Bauskā četras personas nolaupa nepilngadīgos un aizved uz mežu "nokārtot rēķinus"

Иллюстративное фото FOTO: Paula Čurkste/LETA

Pirms nedēļas Bauskā par zādzību un nelikumīgu brīvības atņemšanu nepilngadīgajiem, pret pašu gribu pārvadājot jauniešus auto bagāžniekā, aizturētas četras personas, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Pēc viņas teiktā, trīs pilngadīgas un viena nepilngadīga persona ieradās savu nepilngadīgo paziņu dzīvoklī, no kura "savstarpējo rēķinu" kārtošanas laikā nozagts televizors "Samsung" un mobilais tālrunis "iPhone".Trīs nepilngadīgie pret pašu gribu tika aizvesti un ievietoti automašīnas "Volkswagen Touareg" bagāžas nodalījumā.

""Savstarpējos rēķinus" bija ieplānots turpināt kārtot mežā, kur pret visām nepilngadīgajām personām tika lietots fizisks spēks, turklāt viens no nepilngadīgajiem tika daļēji piesiets pie koka," informēja Kalniņa.

Pēc tam nepilngadīgie vadāti automašīnas bagāžas nodalījumā, līdz transportlīdzekļa vadītājs netika galā ar automašīnas vadību un kādā krustojumā, veicot apgriešanās manevru, nobrauca no ceļa braucamās daļas. Ceļu satiksmes negadījumā neviens neguva fiziskas traumas.

Kad ieradās policija, no automašīnas bagāžas nodalījuma visas personas bija izlaistas, taču viens no cietušajiem vērsās pie amatpersonas, izstāstot, ka ticis vests automašīnas bagāžniekā un viņam nozagtas mantas, kas tajā brīdī atradās "Volkswagen Touareg".

Policijas Bauskas iecirkņa amatpersonas ceļu satiksmes negadījuma vietā aizturēja vainīgās personas, kurām ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. Par izraisīto ceļu satiksmes negadījumu policijā ir noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, bet par zādzību un nelikumīgu brīvības atņemšanu ir sākts kriminālprocess.  

Likumsargi atgādina, ka par par zādzību, ja to to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējās vienošanās, paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Bet par nelikumīgu brīvības atņemšanu - prettiesisku darbību, atņemot personai iespēju brīvi noteikt savu atrašanās vietu, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Uz augšu
Back