Policija šogad uzmanīs, kā norisinās centralizētie eksāmeni (6)

TVNET/LETA
Foto: PA/Scanpix

 Valsts policija (VP) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāvjiem centralizēto eksāmenu norises laikā skolās veiks preventīvus pasākumus, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu, pavēstīja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Policija pirms eksāmena vai tā norises laikā izlases kārtībā varēs ierasties jebkurā skolā. Tiks reaģēts gan uz saņemto operatīvo informāciju, gan ņemta vērā iepriekšējo gadu pieredze.

Gžibovska atklāja, ka šogad centralizētajos eksāmenos ir iestrādāts papildu drošības elements, kas eksāmenu uzdevumu publicēšanas gadījumā ļaus vieglāk identificēt pārkāpēju.

VP aicina pedagogus, skolu darbiniekus un skolēnus apzināties krimināltiesiskās sekas, kas var iestāties par centralizēto eksāmenu uzdevumu izpaušanu pirms eksāmena sākuma, un rūpēties par neizpaužamu ziņu glabāšanu.

Gžibovska norādīja, ka

katru gadu VP konstatē centralizēto eksāmenu prettiesiskus izpaušanas gadījumus pirms to norises laika. Pagājušogad sākti četri kriminālprocesi par centralizēto eksāmenu prettiesisku izpaušanu,

un visos pagājušogad sāktajos kriminālprocesos VP jau pabeigusi izmeklēšanu un tos nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai, atklāja VP pārstāve, piebilstot, ka 2018.gadā VP kriminālvajāšanas sākšanai nodevusi vienu kriminālprocesu par šāda veida noziedzīgu nodarījumu, bet 2017.gadā - divus kriminālprocesus.

Lai novērstu līdzīgu gadījumu atkārtošanos, šā gada jūnijā un jūlijā VP sadarbībā ar VISC pārstāvjiem, centralizēto eksāmenu norises laikā veiks preventīvus pasākumus skolās, kurās notiek eksāmeni. Pēc Gžibovskas paustā, preventīvo pasākumu mērķis ir novērst centralizēto eksāmenu prettiesisku izpaušanu pirms to norises laika, kā arī brīdināt atbildīgās personas par drošības pasākumu ievērošanu.

VP atgādina, ka Krimināllikuma 200.panta pirmā daļa nosaka, ka par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kas nav valsts amatpersona un kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu,

soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Aktuālais šodien
Svarīgākais