Slovēnijā tūkstošiem riteņbraucēju protestē pret valdību

FOTO: AFP/SCANPIX

Tūkstošiem riteņbraucēju piektdienas vakarā bloķējuši Slovēnijas galvaspilsētas Ļubļanas centru, protestējot pret centriski labējo valdību, kuru viņi apsūdz koronavīrusa krīzes izmantošanā, lai palielinātu policijas pilnvaras un kontroli pār medijiem.

Protestētāji parlamenta ēkas priekšā nesa plakātus ar uzrakstiem "Mostieties", "Slovēnija nav Ungārija" un skandēja "Zagļi!".

Sesto nedēļu pēc kārtas tūkstošiem cilvēku Ļubļanā un citās pilsētās piektdienas vakaros ar velosipēdiem piedalās protestos, kurus organizē pilsoniskās sabiedrības grupas, kas valdību arī apsūdz korupcijā.

Slovēnijas premjerministra Janeza Janšas četru partiju koalīcijas valdība īsi pēc nākšanas pie varas martā ieviesa stingrus ierobežojumus koronavīrusa izplatības ierobežošanai, tostarp noteica divus mēnešus ilgu izolāciju, slēdza robežas un aizliedza ceļošanu.

Sākotnējais atbalsts Janšas valdībai izzudis pēdējo nedēļu laikā pēc skandāla par korupciju aizsarglīdzekļu iepirkumos.

Slovēnijā ar koronavīrusu inficējušies 1500 cilvēki un no Covid-19 miruši 108 cilvēki. Slovēnija šomēnes kļuva par pirmo Eiropas Savienības valsti, kas pasludināja epidēmijas beigas.

Uz augšu
Back